Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1944
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1944
Název:Nenávist k Alašanu
(Haß gegen Alashan)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:24. listopadu 1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červenec 1290 NGL
Mladá žena objeví svůj talent – a cizí bytost chce odplatu
Hlavní postavy románu:

Tess Qumisha – Mladá žena po celá léta tajila svůj dar.

Gia de Moleonová – Příprava na krizový případ Robinson je pro šéfku tajné služby prioritou číslo jedna.

Perry Rhodan – Šestý posel Thoregonu podává zprávu o Šabazziných pletichách.

Benjameen z Jacinty – Mladý Arkonidan hledá ženu ze svých snů.

Stendal Navajo – Starosta národ Alašan zůstává kritický.

Saewena – Bytost přísahá strašlivou pomstu.

Od chvíle, co byl Perry Rhodan jmenován Šestým poslem Thoregonu, jedná z pověření této stále poněkud mysteriózní koalice, k níž náleží celkem šest národů. Jedním z členských národů jsou lidé – nebo mají být, jakmile bude koalice konečně ustavena.

Proti tomu pracuje bytost jménem Šabazza, útočící na mnoha frontách současně. Tak byla část Mléčné dráhy zpustošena Tolkandy a jejich Velkou matkou Goeddou a metropole Země se vinou vesmírných barbarů proměnila v suť a popel. Také údery proti Baolin-Ndům, Galorňanům a Nonggům jdou na konto Šabazzy.

Aby se mohl nebezpečnému nepříteli lidstva dostat na kobylku, musí Perry Rhodan najít Šabazzino doupě. Proto se vydal do dvojité galaxie Whirlpool. Právě tam byla naposledy spatřena činkovitá kosmická loď SOL, s níž kdysi Rhodan procestoval univerzum. SOL má sloužit v roli oficiálního plavidla Šestého posla – nejdříve však bude muset být „dobyta“.

Rhodanovi se s malým úderným komandem povedl husarský kousek: pronikl do samotného centra Šabazziny moci. Na planetě Century I Terranci nenašli pouze gigantické průmyslové zařízení, ale i 22 000 vesmírných lodí, s nimiž by mohla Šabazza v případě potřeby zničit všechny obydlené světy v DaGlauši.

Malá pozemská kolonie v dvojité galaxii je tak v ještě větším nebezpečí, než se doposud zdálo. Jako by toho nebylo dost, vynoří se ještě docela jiný protivník – ten si pěstuje svou NENÁVIST K ALAŠANU...


S deseti miniaturními lineárními pohony na palubě, s nimiž je možno vybavit malé space jety terranského národa Alašan, dosáhne ALVAREZ 12. července 1290 NGL Thorrimu1). Bezprostředně poté přistanou Perry Rhodan, Reginald Bull, Mondra Diamondová, Tautmo Aagenfelt, Fee Kellindová, Nico Knobloch, Trabzon Karett, Monkey a Eismer Störmengord s JISKROU v Alašanu. Rhodan informuje Giu de Moleonovou a Stendala Navaja o svých zážitcích, zamlčí ale zatím, že Alašan je Šabazze dávno známý. Když nositel aktivátoru pro nový útok na Century I vyžaduje GOOD HOPE III a tisíc vycvičených agentů SPL, odmítne ho Gia de Moleon jednoznačně. K překvapení SPL-šéfky zdůrazňuje Monkey ve svém hlášení, že Rhodan po celou expedici jednal zodpovědně a obezřetně, a doporučuje přání nesmrtelného splnit. Ačkoliv tím dojde k omezení každodeního života Alašanu, dají Gia de Moleonová a Stendal Navajo Rhodanovi k dispozici centrální velkosyntroniku věže SPL, s kterou může Trabzon Karett dekódovat zápisy Shabazzy. Po více než čtyř denní práci se počítačovému znalci a jeho pomocníkům podaří, mezi bezpočtem nesmyslných podkladů o termínech příkazů a množstvím pozic bojů, objevi, jak může Shabazza cíleně zniči mozky Korragů, pomocích kterých vytváří svou moc, a jejichž vzpoury se ale zřejmě obává. Působnost této zbraně prokáže Karett na Korrazích, které přivezla Fee Kellind z Kre'Painu2). Když Rhodan nyní zveřejní, že Shabazza dávno ví o Alašanu, je Gia de Moleon a Stendal Navajo se zřetelem na novou zbraň připraveni poskytnout Perry Rhodanovi Agenty a kosmickou loď, do jejíž pólové kopule byl zabudován dvaceti gigatunový transformační kanón. Také všichni dosavadní Rhodanovi průvodci se chtějí nasazení zůčastnit.

Mezitím sedmnáctiletá, barvoslepá telepatka Tess Qumisha3), která své paranadání až dosud úspěšně tajila a v Alašanu pracuje jako vysokofrekvenční-energetická technička, narazí na nenávistné myšlenky jedné cizí bytosti, která se soustředí na pomstu Alašanům. Zatímco Benjameen z Jacinty4) který si při kontrole vědkyne Mara Donner trénuje vlastní psí-schopnosti, objevím jak Tess Qumisha plná strachu reaguje na své pozorování. Arkonidanovi to ale neprozradí, a tak pátrá v para-snech mladé ženy. Tess Qumisha a Benjameen z Jacinty se do sebe zamilují a nyní se společně vydávají proti ciznci, který se nazývá Saewena a ukrývá se v duté soše Duoc-Langura. Když Saewena chce Alašan zničit bombou, narazí mladí mutanti s kluzákem do sochy a zabijí Saewena, Foota Poulonesovi tlupy, který po přemístění hradu GOUŠARAN6) zůstal na Thorrimu. Poslední myšlenky Saewena prozradí, že se ale Foot spojit s jiným Takou Džerské tlupy.

Zatímco se Perry Rhodan připravuje na novou expedici na Century, informuje Benjameen z Jacinty Stendala Navajo o hrozícím nebezpečí...