Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1944
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1944
Název:Nenávist k Alašanu
(Haß gegen Alashan)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:24. listopadu 1998
Vydáno v češtině:2022, přeloženo (Tyric)
Čas děje: červenec 1290 NGL
Mladá žena objeví svůj talent – a cizí bytost chce odplatu
Hlavní postavy románu:

Tess Qumishová – Mladá žena po celá léta tajila svůj dar.

Gia de Moleonová – Příprava na krizový případ Robinson je pro šéfku tajné služby prioritou číslo jedna.

Perry Rhodan – Šestý posel Thoregonu podává zprávu o Šabazziných pletichách.

Benjameen z Jacinty – Mladý Arkonidan hledá ženu ze svých snů.

Stendal Navajo – Starosta národ Alašan zůstává kritický.

Saewena – Bytost přísahá strašlivou pomstu.

Od chvíle, co byl Perry Rhodan jmenován Šestým poslem Thoregonu, jedná z pověření této stále poněkud mysteriózní koalice, k níž náleží celkem šest národů. Jedním z členských národů jsou lidé – nebo mají být, jakmile bude koalice konečně ustavena.

Proti tomu pracuje bytost jménem Šabazza, útočící na mnoha frontách současně. Tak byla část Mléčné dráhy zpustošena Tolkandy a jejich Velkou matkou Goeddou a metropole Země se vinou vesmírných barbarů proměnila v suť a popel. Také údery proti Baolin-Ndům, Galorňanům a Nonggům jdou na konto Šabazzy.

Aby se mohl nebezpečnému nepříteli lidstva dostat na kobylku, musí Perry Rhodan najít Šabazzino doupě. Proto se vydal do dvojité galaxie Whirlpool. Právě tam byla naposledy spatřena činkovitá kosmická loď SOL, s níž kdysi Rhodan procestoval univerzum. SOL má sloužit v roli oficiálního plavidla Šestého posla – nejdříve však bude muset být „dobyta“.

Rhodanovi se s malým úderným komandem povedl husarský kousek: pronikl do samotného centra Šabazziny moci. Na planetě Century I Terranci nenašli pouze gigantické průmyslové zařízení, ale i 22 000 vesmírných lodí, s nimiž by mohla Šabazza v případě potřeby zničit všechny obydlené světy v DaGlauši.

Malá pozemská kolonie v dvojité galaxii je tak v ještě větším nebezpečí, než se doposud zdálo. Jako by toho nebylo dost, vynoří se ještě docela jiný protivník – ten si pěstuje svou NENÁVIST K ALAŠANU...


S deseti miniaturními lineárními pohony na palubě, s nimiž je možno vybavit malé space jety terranského národa Alašan, dosáhne ALVAREZ 12. července 1290 NGL Thorrimu1). Bezprostředně poté přistanou Perry Rhodan, Reginald Bull, Mondra Diamondová, Tautmo Aagenfelt, Fee Kellindová, Nico Knoblochová, Trabzon Karett, Monkey a Eismer Störmengord s JISKROU v Alašanu. Rhodan informuje Giu de Moleonovou a Stendala Navaja o svých zážitcích, zamlčí ale prozatím, že Šabazze je už dávno známa pozice Alašanu. Když nositel aktivátoru pro nový útok na Century I požaduje GOOD HOPE III a tisíc vycvičených agentů SPL, Gia de Moleonová a Navajo rázně a jednoznačně odmítnou. K překvapení ředitelky SPL zdůrazní Monkey ve svém hlášení, že Rhodan po celou expedici jednal zodpovědně a obezřetně, a doporučuje požadavek Nesmrtelného splnit. Ačkoliv tím dojde k omezení každodenního života Alašanu, dají Gia de Moleonová a Stendal Navajo Rhodanovi k dispozici centrální velkosyntroniku Věže SPL, s níž může Trabzon Karett dekódovat zápisky Šabazzy. Po více než čtyřdenní práci se počítačovému znalci a jeho pomocníkům podaří ve změti zcela nesmyslných dat objevit terminální povely, speciální algoritmy, kterými může Šabazza cíleně zničit mozky Korragů, kteří sice tvoří páteř její moci, ovšem jejichž vzpoury se zřejmě obává. Účinnost této zbraně prokáže Karett na Korragovi, kterého Fee Kellindová přivezla z Kre'Painu2). Když Rhodan nyní zveřejní, že Šabazza dávno ví o Alašanu, jsou Gia de Moleonová a Stendal Navajo se zřetelem k novým informacím připraveni poskytnout Perrymu Rhodanovi požadované agenty a kosmickou loď, do jejíž pólové kopule byl zabudován dvaceti gigatunový transformační kanón. Také všichni dosavadní Rhodanovi průvodci se chtějí zúčastnit.

Mezitím sedmnáctiletá, monochromaticky vidící telepatka Tess Qumishová3), která až dosud úspěšně tajila své paranadání a pracuje v jedné z alašanských továren, zatímco studuje na techničku vysokých energií, narazí na nenávistné myšlenky jedné cizí bytosti, která se soustředí na pomstu Alašanům. Zatímco Benjameen z Jacinty4) který pod dohleden vědkyně Mary Donnerové trénuje vlastní psionickou schopnosti, objeví Tess Qumishovou a je svědkem toho, jak plna strachu reaguje na zachycené nenávistné impulzy. Arkonidan ale netuší, kdo mladá dívka je, a tak pokračuje v pátrání ve snech mladé ženy. Nakonec se spolu oba mladí lidé setkají i v reálném světě. Tess Qumishová a Benjameen z Jacinty se do sebe zamilují a nyní se společně vydávají pátrat po ciznci, který se jmenuje Saewena a ukrývá se v duté soše Douca Langura. Když Saewena oba Terrance odhalí, nechá Benjameen pod záminkou uložené bomby vyklidit náměstí se sochou. Následně mladí mutanti narazí s kluzákem do sochy a zabijí Saewenu, Foota Poulonesovi tlupy, který po přemístění hradu GOUŠARAN6) zůstal na Thorrimu. Poslední myšlenky Saeweny prozradí, že se Foot spojit s takou jiné džerrské tlupy.

Zatímco se Perry Rhodan připravuje na novou expedici na Century, informuje Benjameen z Jacinty Stendala Navajo o hrozícím nebezpečí...