Eismer Störmengord

Informace o postavě:
Místo narození:Zlatá planeta
Výška:1,35 m
Národ:Zlatavci
Tituly:seizmolog
Eismer Störmengord
Eismer Störmengord
© VPM kg.

Eismer Störmengord pocházel z národa Zlatavců a byl členem Gildy seizmologů ve dvojité galaxii DaGlauš/Salmenghest.

Vzhled

Humanoidní Zlatavec s modrou kůží byl vysoký 1,35 metru, byl tedy poměrně malého vzrůstu (PR 1902). Kůži měl vrásčitou, takže lidem připadal starý (PR 1908).

Jeho ruce končily dlaněmi s šesti jemnými prsty. Obličeji dominoval obrovský, sedm centimetrů dlouhý nos, který se nacházel pod úzce posazenýma očima. Za tenkými rty měl dvě řady špičatých zubů připomínajících žraločí. Nápadných bylo i několik set extrémně tlustých, po ramena sahajících zrzavých vlasů.

Černý plášť, který ustavičně nosil a který byl jediným dědictvím po otci, jenž zahynul během kotletřesení, mu dodával tajemný vzhled (PR 1902). Voskovým povrchem oděv připomínal pláštěnku (PR 1908, PR 1909).

Dějiny

Když se Eismer Störmengord, který v devíti letech trpěl vzácnou a nebezpečnou nemocí, léčil v soustavě Vrouber, dostal zprávu, že jeho domovskou Zlatou planetu zničilo kotletřesení. O jeho vzdělání se postaral vrouberský lékař Trouzzo Fu Gebertan, který ho také dokázal vyléčit z nemoci. Během svého vzdělávání se Störmengord rozhodl stát se seizmologem, a to především kvůli svému vlastnímu osudu (PR 1909).

Aby se přiblížil splnění tohoto přání, pronikl o několik let později na kosmickou loď a pokusil se jako černý pasažér dospět do ústředí seizmologů: Prstence Zophengornu. Netrvalo však dlouho a mladý Zlatavec byl objeven. Dostal však příležitost vydělat si na cestu prací ve strojovně. Toto štěstí trvalo jen krátce, protože loď přepadli piráti a celou posádku zabili. Pouze Eismer Störmengord zůstal naživu a byl vysazen na planetě, patřící konsorciu Tampa. Díky svému vzdělání mohl vstoupit do služeb této obchodní a hospodářské organizace, působící v celé galaxii. To mu umožnilo našetřit dostatek finančních prostředků, aby se ve svých jednadvaceti letech vrátil do Zophengornu (PR 1909).

Po několika předběžných zkouškách byl skutečně přijat jako novic do Gildy seizmologů. Nyní se dozvěděl nejen teoretické základy předpovídání kotletřesení, ale také to, že pozorování a výpočty ukázaly, že v neurčité budoucnosti hrozí celé dvojité galaxii supertřesení a tedy naprostý zánik. Teprve s větší motivací se mu po intenzivním osmiletém školení podařilo získat vzácný status nezávislého seizmologa. Kromě toho dostal také vlastní loď, devadesátimetrovou klínovitou vesmírnou jachtu, kterou pojmenoval JISKRA (PR 1909).

Störmengord však brzy poznal i stinné stránky své práce. Na jedné straně byl neustále konfrontován s utrpením lidí postižených kotletřesením; bylo to pro něj obtížné, ale naučil se to ignorovat ve prospěch svého výzkumu. Kromě toho si všiml, že příliš nezávislá práce badatelů vede jen pomalu k užitečným výsledkům. Jeho žádost o lepší koordinaci činnosti jednotlivých samostatných badatelů však byla Direktoriem gildy zamítnuta. Vzhledem k hrozbě, kterou supertřesení představovalo, Zlatavec pro toto rozhodnutí nemohl najít pochopení (PR 1909).

V lednu 1290 NGL uvízl po zničení své lodi KAURRANG v soustavě Quar v galaxii Salmenghest tým Perryho Rhodana. Přesně v té době zde pobýval také Eismer Störmengord, který na základě svých výzkumů předpověděl pro tuto sluneční soustavu, obývanou Sečeny, brzké kotletřesení. Jelikož Zlatavec očekával, že bude katastrofa v soustavě Quar jen mírnějšího rázu, hodlal se jí dobrovolně vystavit a podstoupit takzvané seizmické zajetí, představující nezbytnou podmínku přijetí do Direktoria, řídicího grémia Gildy seizmologů. Rhodan a jeho společníci však Zlatavce s jeho lodí unesli a odstartovali z planety. Při následujícím útěku ze soustavy Quar se ukázalo, že tím seizmologovi zachránili život, jelikož kotletřesení bylo silnější, než badatel očekával, a zničilo celou soustavu. Z vděku Störmengord vyhověl Terrancově žádosti a souhlasil, že ho dopraví do DaGlauše, kde chtěl Rhodan pokračovat v pátrání po SOL (PR 1902, PR 1903).

Když JISKRA po týdnech letu dosáhl okraje sousední galaxie, dozvěděl se Störmengord o novém typu zaměřovacího systému, na místní poměry velmi přesném, který distribuovalo konsorcium Tampa. Vydal se ho koupit na planetu Leilanz XI. Protože však Perry Rhodan v přístroji rozpoznal terranskou technologii, ZZ-89, okamžitě pojal podezření, že musí pocházet od Alašanů, kteří do DaGlauše přenesla poškozená Heliotská tvrz.

Během pátrání po původu ZZ-89 se Zlatavec setkal se svou soukmenovkyní Hind. Na základě jejich přirozenosti se mezi oběma Zlatavci ihned vytvořilo citové pouto, Hind však byla krátce nato unesena. Vyšlo najevo, že se zapletla do ilegálního obchodu s modlami a oklamala své komplice. Zlatavec se ji za pomoci Galaktiků pokusil zachránit, ale přišel příliš pozdě. Hind byla brutálně mučena a podlehla těžkým zraněním. Její tělo Störmengord odevzdal kosmu (PR 1919).

Následně se opět řídil Rhodanovým přáním a zamířil s JISKROU na obchodní planetu Kristan, odkud pocházely plány ZZ-89. Zde skutečně došlo k očekávanému kontaktu s Alašany. Rhodan a Galaktici pak v polovině dubna 1290 NGL opět opustili JISKRU a na palubě GOOD HOPE III se vydali do soustavy Thorrtimer (PR 1920).

Zdroje

PR 1902, PR 1903, PR 1909, PR 1919, PR 1920

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Eismer Störmengord« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál