Perry Rhodan 1919 (Česká obálka) Perry Rhodan 1919 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1919
Název:Zlatavka
(Die Goldnerin)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:2.6.1998
Vydáno v češtině:přeloženo (Tyric)
Čas děje: 1290 NGL = 4877
Zastávka na Leilanzu XI – naleznou důležitou stopu
Hlavní postavy románu:

Eismer Störmenengord – Seizmolog potká Zlatavku.

Mondra Diamondová – Bývalá agentka v roli lupiče.

Perry Rhodan – Pozemšťan vidí důležitou stopu.

Poulton Kreyn – Ertrusan pocítí přátelství.

Tautmo Aagenfelt – Hyperfyzik přeroste sám sebe.

Od doby, co Perry Rhodan v roce 1288 NGL – to odpovídá roku 4875 starého letopočtu – vkročil na tajuplný Most do nekonečna, se Pozemšťan zapletl do událostí velkého významu. Se svým dlouholetým přítelem Reginaldem Bullem například prozkoumal galaxii Plantagoo a na poslední chvíli tam odvrátil hrozící galaktickou válku.

Cesty do jiných oblastí kosmu, jakož i návštěvy na Zemi, objasnily Perrymu Rhodanovi jedno: Lidstvo zase jednou stojí v zájmu cizích kosmických mocností, a je nuceno se angažovat v konfliktu, o jehož pozadí příliš mnoho neví.

Jedna strana tohoto konfliktu je známa: Je to koalice Thoregon, usilující o mír v kosmu a svobodu každého jednotlivce. Ke koalici náleží šest různých národů ze šesti galaxií – jedním z nich jsou odnedávna Pozemšťané. O protivníkovi Thoregonu není známo skoro nic. Ví se jen, že jeho vykonavatel, bytost jménem Šabazza, přinesla zkázu do několika galaxií, Mléčnou dráhu nevyjímaje.

Aby zastavil Šabazziny aktivity, se musí Rhodan, nedávno jmenovaný Šestý posel Thoregonu, zmocnit kosmické lodi SOL. Cesta vede do galaxie Whirlpool – právě tam se Rhodan a jeho průvodci setkají se ZLATAVKOU...


Když se JISKRA s Perry Rhodanem, Reginaldem Bullem, Tautmo Aagenfeltem, Ska Kijathe, Mondrou Diamondovou, Poultonem Kreynem, Goriph, Treulem a Normanem na palubě dosáhne okraje DaGlauše, zavolá Eismer Störmengord na hypervlnách „Manuál Zophengornu“, a tak se dozví, že Konsorcium Tampa nabízí nový revoluční systém navigace1). Seizmolog proto neodkladně odlétá na nejbližší obchodní svět, jedenáctou planetu modrého obřího slune Leilanz, který je osídlen pouze v oblasti jižního pólu. Tam v kanceláři Tampy objedná navigační přístroj a o něco málo později objeví v obchodní čtvrti Zlatavku Hind. V souladu s povahou Zlatavců se mezi Störmengordem a Hind velice rychle vyvine silná vzájemná náklonost. Přesto ale Zlatavka, která je zjevně pronásledována, unikne Seizmologovi a vydá se na otevřenou ulici, kde je vzápětí unesena.

Aby ji nalezl, pátrá druhý den Störmengord v doprovodu Reginalda Bulla a Tautmo Aagenfelta v hotelu Zork, kde Hind bydlela. Ženu tam prý neznají, ale Bull objeví 1,90 metru vysokého Garambolida Reanga, který trojici Galaktiků sledoval. Reang vypadá jako vzpřímeně chodící želva se zlatým, trny porostlým krunýřem. Reang zavede Bullyho a jeho druhy za majitelem hotelu Zork, Tentradexem Duragem, humanoidem s plochým, širokým nosem a pohyblivými, hranatými ústy. Duragova kůže je rudožlutě pruhovaná. Na hlavě, tváři a hřbetech ruky mu vyrůstá jemné, bílé chmýří. Tentradex si s Eismerem promluví a vysvětlí, že Hind je zapletena do ilegálního obchodu s modlami a že oklamala své obchodní partnery. Aby zastrašil Duraga, nechá Hindin únosce, obávaný Rakh, provést trhavinový útok na hotel Zork. Eismera atentátníci napadnou a požadují, aby okamžitě ukončil další pátrání.

Perry Rhodan, Ska Kijatha a Mondra Diamondová mezitím dorazí do kanceláře Tampy a vyřídí objednávku na navigační přístroj a při tom zjistí, že se jedná o terranský multifunkční navigátor ZZ-89. Rhodan se okamžitě domnívá, že pochází od obyvatel Terranie, kteří byli vyměněni za Džerry z DaGlauše. Protože představitel Tampy, hranatý Terenod Tsurek, nesmí vydat žádné informace o původu přístrojů, rozhodne se Perry Rhodan vloupat do skladiště Tampy. Větrací šachtou pronikne bývalá agentka SPL Mondra Diamondová do budovy a otevře Rhodanovi, Ska Kijathe a Treulovi dveře. Ska Kijathe vstoupí do tampské sítě v kancelářském terminálu, a zjistí, že konstrukční plány a vzorové exempláře nových navigačních přístrojů Tampa koupila na obchodnickém světě Kristan2).

Mezitím pátrá Eismer Störmengord, Reginald Bull a Tautmo Aagenfelt na Duragovu radu v Rakhově herně Blabane po Hindiných stopách. Jsou nejdříve zastaveny Rahkovými pomocníky, pak jsou ale přivedeni k Hind, protože Bull nabídne, že přinutí Zlatavku ke spolupráci. Oba Pozemšťané sice ihned ochrání Hind, stejně jako Störmengorda, svými SERUNY, ale Zlatavka, která byla brutálně mučena, zemře na svá těžká zranění. Její mrtvolu, kterou chce Störmengorg odevzdat vesmíru, transportuje Bull, Aagenfelt a Seizmolog na JISKRU.

Tam Störmengord 4. dubna 1290 NGL souhlasí s Rhodanovým návrhem letět k planetě Kristan, na které, jak nositel aktivátoru doufá, narazí na Terrance...

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál