Perry Rhodan 1903 (Česká obálka) Perry Rhodan 1903 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1903
Název:Seizmický poplach
(Bebenalarm)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:10.2.1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1290 NGL = 4877
Idilu u Sečenů narušují otřesy hyperprostoru. Místní obyvatelé nemají dostatek kosmiských lodí na evakuaci.
z Databáze Multiversa
Ilustrace:
Perry Rhodan 1903 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Bez hysterie a paniky začínají Sečeni s připravami k evakuaci své soustavy. Skoro 3500 turistických trajektů a dvacet dva DRYTORN-B-raket může transportovat čtyři milióny cestujících, což je přibližně šest procet celkové populace: příslušníci rodin vlastníků kosmických lodí, mladších mužů, ještě nevázaných na revír, mladé rodiny a děti. Ostatní se chystají na to, že nejbližších dvacet let uvěznění budou muset přečkat bez vyspělé techniky. Mezi druhy Reginalda Bulla a Perry Rhodana vzrůstá vzhledem k jejich beznadějné situaci psychologické napětí. Zejména Poulton Kreyn se pokusí násilím získat kosmickou loď Sečenů.

K překvapení všech svých členů rodiny oznámí Tebb Celestainová, že ze svým mužem Surtem zůstane na Quarantimu. Její dcera Barr, na kterou přechází vedení rodiny, o chvíli později objeví, že Kobb Taphirtelová zničila trajekty s úmyslem podvodně získat DRYTORN-B-rakety Tebb Celestainové. Tebb Celestainové vysvětlí, že Kobb Taphirtelová nejen, že zavinila zničení čtyř trajektů, ale že je i autorka nedávného pokusu o vraždu na svou rivalku. Při tomto rozhovoru vyjde najevo, že v neposlední řadě kontakt s cizími obyvateli soustavy Propter Kobb Taphirtelové přispěl jejímu pro Sečeny nenormálnímu životnímu stylu. Tehdy už Tebb Celestainová nevidí žádnou šanci jak Kobb Taphirtelovou potrestat za svůj zločin, požádá tak Perry Rhodana a jeho druhy, aby pátrali po obou DRYTORN-B-raketách, které její sokyně nedala k dispozici pro všeobecnou evakuaci, ale ukryla je a po exodu Sečenů chtěla podnikat loupežné výpravy. Galaktikové jsou vyzváni, aby Kobb Taphirteliny příslušníky a ukradené zboží vyložily a poté naložily sami sebe a co největší množství Sečenů.

Tři dny po Eismer Störmengordově varování, odstartuje Sečenské loďstvo ke svému letu k soustavě Propter, ležícím mimo centrum třesení. Druhého dne jsou pozorovatelné první příznaky kotlotřesení. Dochází k výbuchům sopek, zemětřesením, vichřicím a elektrickým výbojům. Ačkoli takézařízení SERUNů vykazují ojedinělé chybné funkce, objeví galaktikové rakety Kobb Taphirtelové, které nakládají zboží z cizích skladů. V panické reakci aktivuje Tautmo Aagenfelt ale 19. ledna 1290 NGL svůj paratronový štít a Kobb Taphirtelová pozná hrozící útok a prchá z hlavního města. Mezitím co město postihují záchvěvy a vichřice, pokusí se zrádní Sečeni o start. DRYTORN-B-rakety se ale zřítí a roztříští.

Nenadále přistává GLIMMER v kosmickém přístavu ve městě Quarantimo. Rhodan a jeho druzi proniknou do jachty, naleznou Seizmologa v bezvědomí, odstartují a lineárním letem se vzdálí čtyři světelné roky daleko od Quar-systému. Když procitne, viní Eismer Störmengord, který byl připraven na dobrovolné seizmické zajetí, galaktiky, že mu všechno zkazili. Zmlkne ale když slunce Quar se nafukuje do modrého obra a jeho třicet čtyři planet zanikne v bílém záblesku1).