Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1903
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1903
Název:Seizmický poplach
(Bebenalarm)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:10. února 1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: leden 1290 NGL
Hrozí inferno – smrtící nebezpečí pro Quarantimo
Hlavní postavy románu:

Bez hysterie a paniky začínají Sečeni s připravami k evakuaci své soustavy. Skoro 3500 turistických trajektů a dvacet dvě rakety DRYTORN-B mohou transportovat čtyři milióny cestujících, což je přibližně šest procet celkové populace: příslušníci rodin vlastníků kosmických lodí, mladších mužů, ještě nevázaných na revír, mladé rodiny a děti. Ostatní se chystají na to, že nejbližších dvacet let uvěznění budou muset přečkat bez vyspělé techniky. Mezi druhy Reginalda Bulla a Perryho Rhodana vzrůstá vzhledem k jejich beznadějné situaci psychologické napětí. Zejména Poulton Kreyn se pokusí násilím získat kosmickou loď Sečenů.

K překvapení všech svých členů rodiny oznámí Tebb Celestainová, že ze svým mužem Surtem zůstane na Quarantimu. Její dcera Barr, na kterou přechází vedení rodiny, o chvíli později objeví, že Kobb Taphirtelová zničila trajekty s úmyslem podvodně získat rakety DRYTORN-B Tebb Celestainové. Tebb Celestainové vysvětlí, že Kobb Taphirtelová nejenže zavinila zničení čtyř trajektů, ale že je i autorkou nedávného pokusu o vraždu své rivalky. Při tomto rozhovoru vyjde najevo, že v neposlední řadě kontakt s cizími obyvateli soustavy Propter Kobb Taphirtelové přispěl jejímu pro Sečeny nenormálnímu životnímu stylu. Teď už Tebb Celestainová nevidí žádnou možnost, jak Kobb Taphirtelovou za její zločiny potrestat, požádá tak Perry Rhodana a jeho druhy, aby pátrali po obou DRYTORNECH-B, které její sokyně nedala k dispozici pro všeobecnou evakuaci, ale ukryla je a po exodu Sečenů chtěla podnikat loupežné výpravy. Galaktikové jsou vyzváni, aby Kobb Taphirteliny příslušníky a ukradené zboží vyložily a poté naložily sami sebe a co největší množství Sečenů.

Tři dny po Störmengordově varování odstartuje sečenské loďstvo ke svému letu k soustavě Propter, ležícím mimo centrum kotletřesení. Druhého dne jsou pozorovatelné první příznaky kotlotřesení. Dochází k výbuchům sopek, zemětřesením, vichřicím a elektrickým výbojům. Ačkoli také zařízení SERUNŮ vykazují ojedinělé chybné funkce, objeví Galaktikové rakety Kobb Taphirtelové, které nakládají zboží z cizích skladů. V panické reakci aktivuje Tautmo Aagenfelt ale 19. ledna 1290 NGL svůj paratronový štít a Kobb Taphirtelová pozná hrozící útok a prchá z hlavního města. Mezitím co město postihují záchvěvy a vichřice, pokusí se zrádní Sečeni o start. DRYTORNY-B se ale zřítí a roztříští.

Nenadále přistává v kosmickém přístavu ve městě Quarantimo seizmologova JISKRA. Rhodan a jeho druzi proniknou do jachty, naleznou seizmologa v bezvědomí, odstartují a lineárním letem se vzdálí čtyři světelné roky daleko od systému Quar. Když procitne, viní Eismer Störmengord, který byl připraven na dobrovolné seizmické zajetí, galaktiky, že mu všechno zkazili. Zmlkne ale, když se slunce Quar nafoukne v modrého obra a jeho třicet čtyři planet zanikne v bílém záblesku1).