Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1908
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1908
Název:Útočiště v Ledovém moři
(Asyl im Eismeer)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:17.3.1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1290 NGL = 4877

Eismer Störmengord nabídne Perry Rhodanovi, Reginald Bullovi, Tautmo Aagenfeltovi, Ska Kijathe, Mondře Diamondové, Poulton Kreynovi, Goriph, Treul a Norman1) 19. ledna 1290 NGL splnění jednoho přání a zároveň je vyzve, aby GLIMMER neodkladně opustili. Galaktikové ale zůstanou na palubě jachty a s poškozeným lineárním pohonem letí do soustavy Propter. Skoro současně s lodí Seizmologa dosáhne soustavy dvacet DRYTORN-B-raket a 3400 trajektů Sečenské evakuační flotily2). Sto chatrných trajektů nepřečkalo útěk z Quarantina. Ve vodě žijící Proptereni, kteří obývají Propter, první planetu modrého slunce, na základě traumatické zkušenosti z invaze Džerrů3) před třiceti lety, netolerují žádné cizince na svém světě a vyzvou Om Verhaybb, velící Sečenské flotile k okamžitému návratu. Protože její lodě jsou na hranici svého doletu a jejich zásoby vzduchu docházejí, pokračují Sečeni v letu dále, kosmické pevnosti Propterů zahájí palbu. Když je víc než dvacet ubohých trajektů zničeno, přebírá Rhodan velení nad devadesát metrů dlouhým GLIMMEREM a v důvěře ve vážnost Seizmologů se bez ochranného štítu vydá na hrot Sečenských lodí. Jak očekával, zastaví Propterové svůj útok. Rhodan se spojí s Om Verhaybbs na ZOOMANDu a přikáže Sečenům aby se zatím zastavili na orbitě vodního světa Propter. Proti vůli svých průvodců vrátí Pozemšťan GLIMMER zpět seizmologovi, který Propterům, kteří mu mají opravit loď, vylíčí svou nevinu a ujistí je o neutralitě své gildy.

Na popud Perry Rhodana dovolí prameno-kníže Zuunimalkhalen, monarcha Propterů, nakonec, aby Sečeni přistáli skále v ledovém moři blízko severního pólu. Při přistávání exploduje několik napůl-vrků trajektů. Jedna detonuje pod vodou a zničí přitom podmořské Propterské sídliště Jamigotuuba. Jen 1900 z 3000 lodí přistane nepoškozených, devět set jich už nemůže vlastní silou odstartovat. Protože tři milióny Sečenů bez jídla, vody a energie na ledovém ostrově nemůže přežít, letí Perry Rhodan s Mondrou Diamond, jejíž atraktivitu si stále více uvědomuje, k podmořské metropoli Phemiukendarab. Když se Rhodan dozví o vyplenění metropole Džerry, spekuluje nad tím, kam zmizela městská čtvrť Terranie4). S prostřednictvím Mooa dospějí oba pozemšťané k Zuunimalkhahenovi. Hlavu tohoto 1.6 metru velkého prameno-kníže představuje prstencový, zauzlený ozubený věnec, matně hnědé barvy, který v tlustším městě měří dvacet centimetrů. V úkrytu pod tím leží zesílení, z nichž nakonci pramení deset silných tykadel s údy na konci. Protože monarcha odmítá pomoci Sečenům, vezme ho Perry Rhodan a Mondra Diamond na ostrov v ledovém moři, aby ho bezprostředně konfrontovali s uprchlíky. Teprve až mu ale Om Verhaybb oznámí, že čeká dítě, které je nyní zasvěcené smrti, změní Zuunimalkhahen, jehož jediný potomek, princ Mahaagh, který krátce před tím zemřel ve věku jen dvaceti dnů, svůj postoj.

Perry Rhodan se obrátí na Eismer Störmengorda a vyjádří mu žádost, aby ho se svými druhy přesunul k domělému stanovišti SOL, deset světelných let měřícímu sektoru v sousední galaxii. K jejich překvapení seizmolog souhlasí. Protože oprava JISKRY ještě neskončila, vypráví Störmengord, který pochází z DaGlauše, galaxii sousedící se Salmenghestem, svůj příběh, který začal před dávnými časy na Zlaté planetě.