Perry Rhodan 1945 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1945
Název:Krizový případ Robinson
(Krisenfall Robinson)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:01. prosince 1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červenec 1290 NGL
Džerrové nad Alašanem – boj o přežití začíná
Hlavní postavy románu:

Gia de Moleonová – Šéfka SPL organizuje obrannou bitvu o Alašan.

Stendal Navajo – Starosta národa Alašan jde do smrtelně nebezpečné akce.

Taka Hossos – Džerrský náčelník pošle do bitvy hrad TUROFECS.

Tess Qumisha – Mladá mutantka prodělá křest ohněm velice zvláštního druhu.

Benjameen z Jacinty – Mladý Arkonidan bojuje za svůj nový domov.

Don a Chriztopher Kerk’radlanové – Dvojčata se každý po svém způsobu angažují v boji o Thorrim.

Od chvíle, co byl Perry Rhodan jmenován Šestým poslem Thoregonu, jedná z pověření této stále poněkud mysteriózní koalice, k níž náleží celkem šest národů. Jedním z členských národů jsou lidé – nebo mají být, jakmile bude koalice konečně ustavena.

Proti tomu pracuje bytost jménem Šabazza, útočící na mnoha frontách současně. Tak byla část Mléčné dráhy zpustošena Tolkandy a jejich Velkou matkou Goeddou a metropole Země se vinou vesmírných barbarů proměnila v suť a popel. Také údery proti Baolin-Ndům, Galorňanům a Nonggům jdou na konto Šabazzy.

Aby se mohl nebezpečnému nepříteli lidstva dostat na kobylku, musí Perry Rhodan najít Šabazzino doupě. Proto se vydal do dvojité galaxie Whirlpool. Právě tam byla naposledy spatřena činkovitá kosmická loď SOL, s níž kdysi Rhodan procestoval univerzum. SOL má sloužit v roli oficiálního plavidla Šestého posla – nejdříve však bude muset být „dobyta“.

Rhodanovi se s malým úderným komandem povedl husarský kousek: pronikl do samotného centra Šabazziny moci. Na planetě Century I Terranci nenašli pouze gigantické průmyslové zařízení, ale i 22 000 vesmírných lodí, s nimiž by mohla Šabazza v případě potřeby zničit všechny obydlené světy v DaGlauši.

Malá pozemská kolonie v dvojité galaxii je tak v ještě větším nebezpečí, než se doposud zdálo. Jako by toho nebylo dost, vynoří se ještě docela jiný protivník – a zaútočí. Nastává KRIZOVÝ PŘÍPAD ROBINSON...


Tess Qumisha a Benjameen z Jacinty neobjeví žádného dalšího Foota v Alašanu. Zatímco Perry Rhodan staruje s GOOD HOPE III na Century1), vynoří se na okraji soustavy Thorrtimer nakrátko špionážní sonda džerrské tlupy Taky Hossose2), a Alašan se připravuje na krizový případ Robinson3).

Nakenec se 22. června 1290 NGL materializuje TUROFECS, sedmnáct kilometrů vysoký a u základny šest kilometrů široký krad Hossosovy tlupy. TUROFECS je sice největší ze všech džerrských hradů, ale ve srovnání s GOUŠARANem4) je technologicky zaostalý. S pomocí supertechniky Alašanu, o které mu podal zprávu Foot Saewena, který již dávno pochopil, že při své poslední návštěve systému Thorrtimer padnul na lep holografickému triku5), který jeho tlupu zahnal.

Gia de Moleonová dá okamžitě příkaz pro třináct Robinson-platform, aby se rozdělili nad Alašanem, který se mezitím umístil do krytů. Čtyřicet metrů dlouhé, třicet široké a patnáct vysoké platformy jsou vybaveny impulzním pohonem a slouží jako nosiče transformačních děl. Velitelem Robinsonské eskadry je Don Kerk'radian, dvojče Chriztophera Kerk'radiana, stavitele platforem. Stendal Navajo chce vyjednávat se Džerry, ale ačkoliv je jí jako starosta nadřízený, převezme Gia de Moleon vrchní velení a nasadí vojenskou rozvědku proti invazorům. Dálkově řízených se padesát pět bez pilotních lodí Poulonsovy hordy6) zahalí do ochranného štítu a začnou střílet na třicet osm bolidů, které poslal hrad TUROFECS. Džerro Taka Hossos je nucen Pouloneovi lodě, které chtěl původně ukrást, sestřelit. Z Alašanu vystartuje torpédo Virtuálního Imager, který ve vesmíru vytvoří množství virtuálních obrazů, a Džerrové věří, že jsou náhle obklopeni tisíci malými kosmickými tělesy. Zároveň začnou Robinsonské platformy střílet transformačními děly na bolidy Hossosovi tlupy. První loď padne za oběť Serofen Gazaru, dřívějšímu veliteli HREPPERu.

V Alašanu přemůže Stendal Navajo svoje rozhořčení proti postupu Gii de Moleon a začíná si uvědomovat, že SPL-šéfová měla správné rozhodnutí. Krátce na to rozhodnou se starým Prospektorem nasadit pět set primitivních stíhaček, které postavili ve spolupráci s Thorrimery a které disponují namontovanými termokanóny. Na vlastní pěst obsadí Tess Qumisha a Benjameen z Jacinty jednu stíhačku, kterou žertovně nazvou »Kamikaze-Bomber«. Mezitím připraví Chriztopher Kerk'radian další čtrnáctou Robinson-platformu. Ačkoli v rozporu se svým bratrem není žádný odvážlivec, startuje se svým mužstvem na Robinson-14 a zasáhne do bitvy proti Džerrům.

Když mu už zbývá jen patnáct vlastních lodí a OUFFA proti jeho příkazu střílela na jednu alašanskou malou kosmickou loď a při tom setstřelila Robnson-5, usoudí Taka Hossos, že většina zaměřených odrazů byly jen klamy a nebezpečné zbraně Alašanů nejsou v Pouloneho bolidech, ale že jsou nainstalovány do malých plošin. Džerrové sice sestřeli tři další Robinsony, ale brzy poté ztratí poslední svůj vlastní bolid. Také lodě Pouloneho tlupy jsou všechny zničeny. Pět set malých kosmických lodí Džerrů zaútočí nyní na zbývající plošiny a Gia de Moleon nechá odstartovat Kamikaze-bombardéry, kterých je kvůli nedostatku pilotů obsazeno jen 360. Ve vysoce ztrátovém boji jsou sice čluny invazorů zničeny, ale nyní začíná hrad TUROFECS přistávat na Alašan. Robinsonské plošiny zaútočí na obrovskou kosmickou loď, ale teprve až Robinson-14 odpálí z bezprostřední blízkosti gigatunovou bombu, hrad detonuje. Jeho výbuch roztrhá i plošinu Chriztopher Kerk'radiana.

Jen sedm ze čtrnácti Robinson-plošin přežilo bitvu o Alašan. Z 360 štíhaček jich bylo 124 sestřeleno, 82 zcela zničeno. Don Kerk'radian a Stendal Navajo přistanou zdraví, Tess Qumisha a Benjameen z Jacinty utpěli sice zranění, ale přežili7).

Aktuální data:
17.10.2021
1566 před NGL
29. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459504.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!