Chromundové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:NGC 5194
Domovská planeta:Chromund
Známé obydlené planety:
Chromund

Chromundové neboli také Zlatí lidé jsou vedlejší národnostní větví Terranců. Kvůli transformaci pro přizpůsobení na životní podmínky na Chromundu se změnil také vzhled mladých Terranců. Jejich kůže se stala zlatou, vlasy černočernými a tvořil je skleněným vláknům podobný materiál. Oči zfialověly a rty získaly pobledlou barvu. Tělo zůstalo humanoidní, bylo ale upraveno na změněné okolní podmínky.

Historie

2326

Když skupinka studentů z univerzity El Paso v roce 2326 odstartovala s kosmickou lodí JUMPING KANGAROO na studijní cestu, byla jejich loď, po několika zastávkách, 4. srpna během transice zasažena gravitačně-energetickou šokovou vlnou. Ta vznikla zničením buněčného aktivátoru Anne Sloaneové. Loď se rematerializovala na okraji galaxie NGC 5194. V dosahu letu ležela jen jediná hvězda, ale její planeta byla opuštěná a pro lidský život neobyvatelná.

V této nouzové situaci použil Stuart Rushbrook, nositel Crestovy pamětní ceny z roku 2326, v premiéře svou teorii o přizpůsobení a zkonstruoval zařízení, s jehož pomocí se přeživší z posádky JUMPING KANGAROO přizpůsobili na poměry vládnoucí na planetě (trojnásobná gravitace, dusíková atmosféra s dvacetinásobným tlakem než na Zemi a ekosférické podmínky s dusíkovo-amoniakovým cyklem na uhlíkovodíkové bázi).

Prvním takto transformovaným Zlatým člověkem se stal Jared Coln.

Jared Coln přistál na planetě a dal jí, kvůli změněnému vnímání nových očí, jméno Cromund – svět barev. Čtyřicet dva transformovaných vytvořilo první generaci Chromundů.

2336

Roku 2336 se Jared Coln setkal s inteligentní mlžnou bytostí Axhalaisomem a přemluvil ho, aby jeho a dva přátele odvezl do Terranie, kde předal Velkému administrátorovi Perrymu Rhodanovi a Solárnímu maršálovi Reginaldu Bullovi zprávu o jejich osudu.

Aktuální data:
19.9.2021
1566 před NGL
5. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459476.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!