Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Axhalaisom
hledat

Axhalaisom je jméno, které dal Jared Coln v roce 2336 inteligentní mlžné bytosti. Axhalaisom disponoval celkem 19 různými smysly. V klidovém stavu se mlha stlačovala a vytvářela pevné geometrické těleso. Upřednostňovaným tvarem byl zřejmě tetraedr (pravidelný čtyřstěn) o délce hrany jeden a půl metru. V tomto stavu se Axhalaisom ukazoval jako třpytící se bílé těleso, jehož hrany zářili jako diamantový prach.

Během přesunu upřednostňoval Axhalaisom tvar vytáhle působícího vřetena uvnitř stříbrně zářící stopy. O místě jeho původu není nic známo, ale pravidelně navštěvoval DaGlauš, Mléčnou dráhu a Andromedu.

Axhalaisom s sebou mohl brát živé tvory a objekty. Buďto je obalil svou hmotou, nebo je přeměnil a integroval do své struktury, a u cíle je proměnil zpět. V obou případech je mlžná bytost schopna dosáhnout vysoké cestovní rychlosti (v roce 2361 přenesl Axhalaisom 44 tisíc tun těžkou VANESSA během šesti dnů z ohraje Mléčné dráhy do hala Andromedy).

Historie

2336

Axhalaisom se v roce 2336 zastavil na orbitě Chromundu, aby z trupu JUMPING KANGAROO získal stopové prvky wolframu pro svůj energetický metabolizmus. Při této příležitosti s ním Jared Coln navázal kontakt. Axhalaisom se spřátelil s Chromundy a tři z nich nakonec přenesl na Terru, kde mohli velení Solárního impéria informovat o svém osudu.

2357 až 2361

V roce 2357 objevuje Axhalaisom v halu Andromedy laboratorní platformu Genových modulantů, kteří z pověření Mistrů ostrovů nechávají pomocí změny genomu pomalu vymřít 47 humanoidních národů. Mlžná bytost se poradila se svými chromundskými přáteli a nakonec začátkem roku 2361 přenesl 17 terranských nákladních lodí létajících na trase PlejádyPraesepe do Andromedy. Poslední loď byla VANESSA pod velením agenta SolAbu Seymoura Alcolaye, kterému se podařilo zachránit pět národů před vymřením. Jiné posádky byly podobně úspěšné, ale tři nákladní lodě byly zničeny a jejich posádky zemřeli. Alcolaya se od Jareda Colna dozvěděl o pozadí akce a přiměl nakonec Axhalaisoma k tomu, aby přeživší Terrance a jejich lodě převezl zpět do Mléčné dráhy. Cenou za to ale bylo vymazání paměti a zřeknutí se všech shromážděných poznatků o poměrech v Andromedě.

1291 NGL

Když 1. května 1291 NGL se Benjameen da Jacinta pokusil pomocí zerosnu proniknout do Kotle DaGlauše, zkontaktoval ho Axhalaisom. 6. května potom mlžná bytost přenesla jednoho Chromunda do Alašanu.