Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Tujo
hledat

Tujo

(přesměrováno z: Tup)
Astronomická data:
Soustava:Tup
Obyvatelé planety:
Tujokané

Tujo je jedinou planetou tmavě žlutého slunce Tup a domovskou planetou ichthyoidních Tujokanů.

Přehled

Systém Tup se nachází v jižní části galaxie DaGlauš. Leží asi 980 světelných let od Prstence Zophengornu, a tedy v relativní blízkosti Kotle DaGlauše (PR 1926).

Horký svět džunglí je na značné části povrchu pokryt hustým rostlinným porostem. Vesnice a města Tujokanů mají většinou kulatý nebo hvězdicovitý tvar a rozprostírají se do džungle (PR 1927).

Známá města

Hlavní město se jmenuje Haarenkay. Podzemní vědecká stanice Quottral se nachází poblíž již zkanibalizovaného vraku vesmírné lodi (PR 1927).

Dějiny

V květnu roku 1290 NGL Perry Rhodan pobýval v galaxii DaGlauš a pátral po SOL, kterou chtěl získat do svého vlastnictví jako „THOREGON ŠEST“. V Prstenci Zophengornu narazil na informaci, že na planetě Tujo koluje mezi domorodci legenda o záhadném kulovitém plavidle (PR 1926).

Dne 23. května odletěl Terranec se svým týmem na misi do soustavy Tup, aby zde provedl intenzivnější průzkum (PR 1927).

Galaktici nejprve senzory JISKRY prohledali povrch planety z oběžné dráhy, to ovšem nevedlo k žádným výsledkům. Poté se vylodili poblíž hlavního města a snažili se navázat kontakt s domorodým obyvatelstvem. Protože se objevili v masce Logidů, došlo k nedorozumění s Tujokany. Domorodci považovali Galaktiky za vesmírné cestovatele, kteří před staletími přistáli na Tuju s kulovitou vesmírnou lodí, později si zde zanechali jako vrak a nyní se vrátili, aby získali zpět svůj majetek. Protože Tujokané v rozporu se zákazem Korragů, jak si tehdejší kosmoplavci říkali, vrak rozebrali, obávali se přísného trestu (PR 1927).

Rhodanův tým nakonec našel přesně to, co hledal, co hledal, totiž silně poškozený fragment kulovité buňky terranské korvety. Přítomní loď identifikovaly jako bývalý pomocný člun SOLbuňky 1. Poté, co bylo dosaženo dohody s Tujokany, Rhodan vyslechl příběh o původu lodi (PR 1927).

Kromě definitivního potvrzení, že SOL skutečně pobývá v DaGlauši, získali Galaktici i stopu k možné současné poloze činkovitého korábu, a to pojem „Korrago“. S tímto novým vodítkem se rozhodli hledat další informace v hlavním počítači Prstence, a proto odletěli zpět do Zophengornu (PR 1927).

Zdroje

PR 1926, PR 1927

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Tujo« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)