Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 5
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 5
Název:Atomový poplach
(Atom-Alarm)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1971
Cizí loď přichází do Sluneční soustavy. Je to předvoj velké flotily...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Šéf Třetí moci

Reginald Bull - Přítel a pravá ruka Perryho Rhodana

Tako Kakuta - Za svou schopnost teleportace děkuje atomové bombě z Hirošimy

Crest a Thora - Jediní přeživší z arkonidské expedice

Jesse Morgan - Zvědavý mladý muž

Kapitán Zimmermann - Důstojník tajné služby. Věří jen na to, co může vidět

Allan D. Mercant - Šéf mezinárodní obranysi své spoluracovníky hlídá díky čtení myšlenek

Thora se rozhodne, že pomocí svého záchraného člunu převezme moc na Zemi, a přinutí lidstvo ke stavbě nové kosmické lodi. Crest je donucen i přes s tím spojená nebezpečí přerušit hypnoškolení Perryho Rhodana a Reginalda Bulla. Oba muži přestanou tento zákrok bez následků a podaří se jim Arkonidanku přemoci. Mezitím Tako Kakuta za použití hypnozářiče shání u pozemských firem díly pro kosmickou loď, výměnou za produkty arkonidské technologie. Crest, Rhodan, Bull a Thora letí k Měsíci. Když Rhodan a Bull prozkoumávají vrak arkonidského křižníku, zjistí Crest neodvratně, že hypervysílačka automaticky vysílá volání o pomoc k základně na Myře IV, osm set světelných let vzdálenému pustému světu, na který Impérium přidělilo robotské lodi.

Rhodan proniká v ochraně deflektorového pole do podzemní centrály Internacional - Inteligence - Agency v Umanak - Fjord v Davisově ulici, varuje Allana D. Mercanta před možnou invazí arkonidských robotských lodí a vyzve šéfa obrany, aby zajistil zrušení blokády Třetí moci. Mercant informuje Peking a Moskvu, aby informovali obyvatelstvo o přípravě Země na atomový poplach.

Několik dní poté přiletí avšak místo očekávaného robotského křižníku více než tři sta metrů dlohá vřetenovitá kosmická loď obyvatel Fantanu, jejichž zájmová oblast zřejmě leží poblíž základny Myra IV. Arkonidský pomocný člun může vetřelce sestřelit na odvrácené straně Měsíce, ale nemůže zamezit tomu, aby napadená loď vyslala další volání o pomoc. Obyvatele Fantanu popisuje Crest jako válcovité bytosti, které se množí nepohlavně. Jemné šupinaté tělo má ve své horní polovině několik otvorů a na individuálních místech vyrůstá šest končetin, které zároveň plní funkci rukou i nohou.

Vnější hrozba vede k celosvětovému diplomatickému uznání Třetí moci. Rhodan tím svůj cíl, sjednocení lidstva, vidí blíže, a Thora mu vysvětluje, že ji dále nemusí považovat za protivníka.