Perry Rhodan 392 (Česká obálka) Perry Rhodan 392 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 392
Název:Loď zelených duchů
(Das Schiff der grünen Geister)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2437
CREST V vysílá S.O.S. - lidé se proměňují ve strašidla
Hlavní postavy románu:

Gucky - myšob se stává velitelem Solární vlajkové lodi

Paladin - robot chrání svou siganskou posádku před hrozícím nebezpečím

Anko Merztelar, Armond Bysisphere a Jean Beriot - trojice vědců provede riskantní experiment

Perry Rhodan - Velký administrátor nechá vyslat S.O.S.

Doktor Ralph Artur - šéflékař CRESTU V bude bez práce

CREST V, nová vlajková loď Solární flotily, pronikla s Prvním administrátorem a jeho věrnými na palubě do centra Malého Magellanova oblaku. Po složitých událostech se její posádce podařilo získat neobilatium, tajuplný elixír, používaný skutečnými vládci této malé galaxie. S nesmírně cennou kořistí je naní CREST V na cestě na pozici »Evergreen«, kde na ni čeká speciálně vybavená laboratorní loď.

Avšak čas rychle ubíhá, cesta na Evergreen trvá déle, než se čekalo, a vědci na vlajkové lodi hoří netrpělivostí záhadnou látku prozkoumat. První administrátor nakonec souhlasí se základními testy přímo na CRESTu V. Experimenty se tedy rozběhnou - a CREST V se vzápětí přemění v Loď zelených duchů...


CREST V se vydá na naplánované místo setkání »Position evergreen«, které se nachází nad severním pólem Malého Magellanova mračna. Zatímco je vlajková loď flotily pronásledována kuželovými loděmi a Dolany, začne se na palubě zkoumat Neobilatium. Při jednom z experimentů, který biofyzik doktor Anko Merztelar 3. července 2437 s tajemnou substancí podnikne, se uvolní hyperzáření, které odhmotní těla členů posádky a promění je v zelené tvary, které ztratily jakýkoliv kontakt s pevnou hmotou. Protože je individuální HD-štíty před zářením chrání, jsou Gucky a siganská posádka Paladina jedinými, koho tento fenomén nepostihnul. Myšob a Siganci zničí dva útočící Dolany, vyšlou S.O.S. a skryjí CREST V 4. července na dně pramoře druhé planety žlutého slunce Neo. Aby šesti přilétávajícím kuželovitým lodím zabránil v zaměření hyperimpulzů, které vycházejí z dematerializující se ultrabitevní lodi, odpálí Gucky 6. července arkonskou bombu, která Neo II během čtyřiceti osmi hodin zničí. Guckymu a Sigancům se podaří jednu kuželovitou loď zničit.

Mezitím doktor Merztelar pozná, že Neobilatium Pseudogurradům neprodlužuje život, jak původně předpokládal, ale umožňuje jim převzít jiné živé tvory.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál