Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 307
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 307
Název:Moc krystalů
(Die Macht der Gläsernen)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Jsou muži krále Dantona - a přelstí smrtící posly z Magellanu
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál USO

Roi Danton - král kosmických Svobodných obchodníků

Oro Masut - sluha a osobní strážce krále Dantona

Melbar Kasom - generál a specialista USO

Pen Tunither, Gilbert Hestinger a Hain Mungu - tři trosečníci z OMASO

Rasto Hims a Tusin Randta - dva šlechtici z FRANCIS DRAKE

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Moc Skleněných.

Když se OMASO neobjeví v Sektoru Červánky a objeví se podezření, že bitevní loď byla převzata krystalovými agenty, nabídne Roi Danton Atlanovi, že může pohřešovanou loď následovat s poloprostorovým stopařem FRANCISE DRAKEA, neprozradí ale, že nový přístroj je vynálezem Perry Rhodanova zetě doktora Geoffryho Abela Waringera. Na echolokaci pracující poloprostorový stopař pracuje s dvojrozměrnými libroflexními impulzy. K jejich výrobě je nutný měnič, který čtyřrozměrně stabilní impulzy přizpůsobuje neutrálně-energetickému stavu ultraneutrantů.

Koncem 20. října 2435 dorazí Atlan na palubě lodi Svobodných obchodníků k OMASO a je svědkem, jak space-jet podplukovníka Pena Tunithera, seržanta Gilberta Hestingera a desátníka Haina Mungua unikne střelám své mateřské lodi. Bezprostředně poté, co Tunither, Hestinger a Mungu informují Atlana rádiově o událostech na OMASO, vynoří se překvapivě osm bojových lodí Solární flotily pod velením komodora Ansuna a OMASO prchne.

S pomocí poloprostorového stopaře jí FRANCIS DRAKE sleduje lineárním prostorem k dvojhvězdě Darla-Copus, orientačnímu bodu Solární flotily v Eastside. K přemožení hypnokrystalů je připraven klamný manévr, při kterém má FRANCIS DRAKE sloužit jako vnadilo pro krystaly, které po střetnutí s loděmi Ansuna potřebují nenápadnější dopravní prostředek. Zatímco větší část Svobodných obchodníků opustí loď v pomocných člunech a osmdesát ostatních hraje roli padlých, se Atlan, Melbar Kasom a Roi Danton, kteří jsou díky extrasmyslu respektive díky mentální stabilizaci imunní vůči impulzům krystalů, vydávají za jediné přeživší. Převzatí je převezou na palubu OMASO. Zatímco do klimatizačního systému vpustí omamný plyn, neškodní tři muži celou posádku bitevní lodi a zbaví jí tak vlivu krystalových agentů, kteří jsou zaizolováni v hangáru. Muži OMASO jsou roboty převezeni do pomocných člunů. Následně zničí 14. těžká ofenzivní flotila USO na Atlanův rozkaz bitevní lodi s hypnokrystaly pomocí transformačních bomb. Jen Roi Danton si s sebou vezme malý vzorek krystalů v bezpečné nádržce.