Conrad Shepherd

z Databáze Multiversa

Konrad Schaef - čtenářům Perryho Rhodana určitě lépe znám pod pseudonymem Conrad Shepherd - se narodil v roce 1937. Vystudoval strojařinu a pracoval jako vedoucí oddělení výrobní kontroly u americké armády.

Ve čtrnácti letech náhodou narazil na dílo Jacka Williamsona a Johna W. Campbella a propadl science fiction. Roku 1960 vydal svůj první román v edici Utopia pod pseudonymem Roy Chester.

Schaef byl dlouho aktivní ve fandomu a stal se spoluzakladatelem fanzinu Mutant. Když se seznámil s Hansem Kneifelem, Kneifel ho přiměl k tomu, aby napsal několik románů pro edice Terra a Terra-Nova. Byl to opět Kneifel, kdo ho nakonec přitáhl do rhodanovského týmu. V roce 1967 napsal svazky 306, 318 a 319.

Když z Perryho Rhodana odešel, pracoval v letech 1970/72 na lehce futuristické řadě Checkpart 2000, kterou vydávalo hamburské Kelterovo nakladatelství. Napsal pro ni osm svazků. Pod pseudonymem Clint Morgan psal i westerny. William Voltz ho v roce 1974 znovu přivlekl k science fiction a přemluvil ho, aby spolupracoval na Atlanovi. Napsal celkem tři svazky. Od roku 1980 píše odborné články do jednoho modelářského časopisu a knihy na toto téma. Dále překládá z angličtiny technické příručky o modelářství.

V roce 1995 mu vyšel první rhodanovský román Peklo na čtvrtou a o rok později druhý - Souboj v Terranii, v němž si hlavní roli zahrál Homer G. Adams. Jde zde o intriky v Kosmické hanze a o jednu tajemnou mocnost. Třetím románem je Syndikát Mocných, který vyšel loni.

V současnosti pracuje na jednom svazku nové řady Perry Rhodan-Space Thriller s pracovním titulem Zdi moci.

Když se ho v jednom interview v roce 1995 ptali, jestli by si dokázal představit návrat do sešitové řady, odpověděl: „Z fleku!“


Bibliografie (Perry Rhodan)

čísloautorněmecký názevčeský název
306Conrad ShepherdKeine Rettung für SchlachtschiffPro OMASO není záchrany
318Conrad ShepherdDie Zentrale der FreischärlerZákladna guerillových bojovníků
319Conrad ShepherdDer PhantomsenderTajemný vysílač


Bibliografie (Atlan klasická řada)

čísloautorněmecký názevčeský název
170Conrad ShepherdDer Schläfer von AlfonthomeSpáči z Alfonthome
188Conrad ShepherdIm Bann des MikrokosmosV moci mikrokosmu
189Conrad ShepherdIrrfahrt ins NichtsBloudění nicotou