Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 337
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 337
Název:Kontakty s neznámem
(Kontakte mit Unbekannt)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2436
Jsou to zapomenutí vojáci - jejich loď se stala plavidlem duchů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor navazuje kontakt s neznámem

Major Čaj Kulu - velitel korvety CRESTU IV

John Marshall - šéf sboru mutantů

Gucky - myšob se cítí být vyloučen

Roscoe Poindexter - mladý důstojnický čekatel CRESTU IV

Melbar Kasom - specialista USO z planety Ertrus

Jyll Ahnt Aymar - syn Üllkjaha a velitel flotily duchů

15. února 2436, čtyři dny po smrti Kydda Sylvestera, je na CRESTU IV zachyceno slabé hypervysílání ze vzdálenosti asi sta světelných roků, které odpovídá silnějšímu, asi dvacet tisíc světelných let vzdálenému vysílači. Aby získali informace o M 87, přiblíží se CREST IV k poblíž ležícímu hyperrádiovému zdroji. Po třídenním pátrání naleznou rudé obří slunce, kolem kterého krouží deset pelotonů ze tří set dohromady svařených válcovitých lodí. Mezi loděmi, které jsou staré asi tři sta let, se pohybují primitivní raketoplány. Jsou poháněné plynem, který uniká tryskami z kulovitých nádrží.

S korvetou KC-21 FORKED TONGUE pronikne komando, ke kterému patří Perry Rhodan, Melbar Kasom, John Marshall, major Čaj Kulu, důstojnický čekatel Roscoe Poindexter a 15 dalších Pozemšťanů, do jedné lodi a zjistí, že palubní atmosféru tvoří směs vodíku a kyslíku. Tato vysoce explozivní třaskavá směs vzniká při dělení Vruunů, stříbřitě kovově se lesknoucích, velké dubové listy připomínajících živočichů, kteří se živí izolačním materiálem lodí, na kterých už způsobili veliké škody.

Zásahový oddíl potká Skoary, asi dvě metry velké bytosti s rohovitou, tmavohnědou kůží a kulovitou hlavou, na kterých sedí čtyři oči polokruhovitě od spánku ke spánku. S relativně krátkýma nohama a čtyřma rukama připomínají Haluťany1). Po počátečním nedorozumění a střetnutí se Rhodanovi podaří se Skoary dohodnout. Pozemšťané se dozvědí, že národy galaxie M 87 jsou organizovány do přísného kastovního systému. 380 Skoarů je příslušníkem degenerovaných potomků příslušníků vojenské kasty, kteří před 300 lety dostali od svého náčelníka Skoarta rozkaz, aby se svými loděmi odletěli do systému rudého slunce a tam zůstali2). Ukotvili lodě k sobě a od té doby marně čekají na nové rozkazy. Teprve radiogram zachycený CRESTEM IV znamenal rozkaz od Skoarta, aby se k němu vrátili.

Když terranští vědci při průzkumu lodi Skoarů způsobí mohutnou explozi a lodě tím dalekosáhle zničí, nechá Jyll Ahnt Aymar, velitel Skoarů, Rhodana, Kasoma a Marshalla zajmout a přesunout na jinou loď. Rhodan se ale spojí s cizinci a nabídne jim, že je s CRESTEM IV odveze ke Skoartovi, protože jejich lodě už nejsou schopny letu.