Perry Rhodan 341 (Česká obálka) Perry Rhodan 341 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 341
Název:Planetární žalář
(Der Planetarische Kerker)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2436
Haluťané vyšlou SOS - zničení planety je nenechá v klidu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor vyšle pomocnou expedici

Major Bob McCisom - velitel KC-41

Icho Tolot a Fancan Teik - dva Haluťané v nesnázích

Gucky, Ras Čubaj a Ivan Ivanovič Gorašin - členové Sboru mutantů

Kapitán Eder, poručík Siebengel a seržant Proster - muži z akčního komanda CRESTU IV

3. března 2436 zachytí CREST IV, který přešel na orbitu kolem třetí planety systému Truk, volání o pomoc od dva týdny pohřešovaných Haluťanů Fancana Teika a Icho Tolota. Na palubě korvety KC-41, kterou Perry Rhodan pod velením majora Boba McCisoma vyšle, se na výslovné přání Haluťanů nacházejí mutanti Gucky, Ras Čubaj a Ivan Ivanovič Gorašin.

Loď obou Haluťanů se nachází na osamělé planetce třicet dva světelných let od Truku, která obíhá kolem neznámého bílého trpaslíka a drží ji sací paprsek, který trpaslíkovi odnímá energii a znemožňuje tak normální hyperrádiovou komunikaci. Protože Teik a Tolot uvnitř zcela vydlabaného planetoidu objevili kostry tisíců jejich druhů, podniknou Gucky, Čubaj, Gorašin s oběma Haluťany výpad do ohromného podzemního strojního komplexu. Robotské zařízení ale zaútočí na vetřelce a oddělí teleportéry speciálním energetickým štítem od jejich druhů. Při pokusu štítem proskočit jsou Gucky a Čubaj vrženi tisíciletí daleko do minulosti. Tam zažijí, jak robotská komanda přivážejí bezpočet Haluťanů a systematicky je ničí. Vězňové mluví v Centrálním idiomu, obvyklém v M 87. Poté co jsou svědky pokusného výbuchu, přenese nová teleportace Guckyho a Čubaje do přítomnosti.

Společně s kapitánem Ederem a devíti terranskými vojáky zaútočí mutanti a Haluťané na robotské zařízení malé planety. Robotský velitel je odsoudí k smrti s odůvodněním, že jsou pomocníky »Bestií«, že vstoupili na zakázaný svět a že ničí zařízení, které má sloužit všem národům ve vesmíru. Gorašin ale svým podpalovacím darem přivede robotský mozek k explozi, a mutanti se svými společníky uniknou dříve, než sebedestrukční automatika zničí celou planetu.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál