Menu

Gulver-Duo/Praehl-Duo nebo jen Duo je dvojsluneční systém v přibližném středu hvězdokupy Orellana. Soustava se skládá ze dvou hyperzářivých červených obrů Gulver a Praehl a tvoří lemurský sluneční transmiter.

Když je objevila loď EX-8977, slunce její posádka dočasně nazývala také Pool (Gulver) a Pana (Praehl) (PR 666).

Přehled

Mezi dvěma červenými obřími slunci Gulver-Dua se periodicky vytváří modročerná transmiterová trhlina, která se však pravidelně opět rozpouští.

Téměř všech jedenáct planet soustavy se pohybuje po vysoce excentrických oběžných drahách kolem jednoho nebo obou sluncí (PR 666).

Známé planety

Podle Atlana nemají oběžné dráhy v Gulver-Duu žádný astrofyzikální smysl a jsou prostě nemožné (PR 2399).

Číselné přiřazení planet je založeno na vzdálenosti jejich oběžných drah od sluncí (PR 666).

  • Svět č. 4: Nový Lemur (oběžná dráha kolem Gulveru), stanoviště justovací stanice. Jedna z pouhých dvou planet, které obíhají výhradně kolem jednoho ze dvou sluncí.
  • Svět č. 6: Pacaty, svět s extrémními klimatickými podmínkami. Oběžná dráha Pacaty má tvar osmičky a obíhá jak kolem Gulveru, tak kolem Praehlu.

Transmiterové trasy

V minulosti bylo možné dopravovat lidi a zboží k Jiapho-Duo a Zhaklaan-Trio (PR 2386).

Dějiny

50 000 př. Kr.

Gulver-Duo neboli Praehl-Duo, stejně jako Tergham-Trio a Nysoorský pětiúhelník postavený o sedm let dříve, jsou poslední tři sluneční transmitery, které vybudovali ještě Lemurové. Transmiterové duo bylo dokončeno krátce po roce 50 030 př. n. l. (PR 2370). Během závěrečné fáze lemursko-haluťanské války sloužilo jako součást záchranné/únikové trasy z Tergham-Tria do Karaholu (Andromedy), kde končila stanicí Nysoor (Centauri 11).

Tento článek obsahuje základní informace převzaté ze stránky »Gulver-Duo« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org) a v budoucnu bude rozšířen