Perry Rhodan 2790 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2790
Název:Faktor IV
(Faktor IV)
Autor:Michelle Stern
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:06. února 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10. – 11. července 1517 NGL
Na tajné planetě Tefrodů – Vetris-Molaud realizuje svůj plán se sochami Mistra
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Gucky – Ilt si zůstane věrný.

Monkey – Lord admirál USO vyžaduje výsledky.

Vazquarion – Laosoor dává vše.

Lan Meota – Traumateleportér přeroste sebe sama.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2790 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu.

Perry Rhodan s posádkou dálkové vesmírné lodi RAS ČUBAJ ve vzdálené galaxii Larhatoon vypátral, že vlastní říše Atopických soudců leží v Začasé zemi. K tomu, aby se mohl vydat na toho zvláštní místo, však Rhodan potřebuje Atlana jako pilota a soudcovský koráb jako dopravní prostředek.

V Mléčné dráze se Lord admirál Monkey z galaktické tajné služby United Stars Organization (USO) snaží rozkrýt tefrodskou mocenskou politiku Vetrise-Molauda. Stopa ho přes Paramagy zavede k postavě z hluboké minulosti – FAKTORU IV...


Socha Mistra ostrovů Zeno Kortina je kosmickou lodí LAHMU transportována k tefrodské tajné planetě Connoort. Výtvor z PEZ kovu stojí v pečlivě střežené oblasti, takže Gucky, Monkey a Vazquarion, kteří se na místo dostali jako černí pasažéři, k němu nemohou proniknout. Vazquarionovi se však podaří potají vyslat signál, který YARTU FULGENOVI umožní následovat LAHMU. Vetris-Molaud dlí osobně v plovoucím městě Bhutefor, jediné osadě vodního světa. Tam má být socha spojena se čtyřmi dalšími, a tímto způsobem se má Mistr vrátit zpět mezi živé. Vetris-Molaud doufá, že mu Faktor IV pomůže při rozšiřování Nového Tamania přes celou Mléčnou dráhu a také Andromedu. Tuto vize Maghan ve strhujícím projevu přednese před nadšeným publikem.