Zeno Kortin

Informace o postavě:
Úmrtí:8. tisíciletí před Kristem
Výška:momentálně 1,9 m
Národ:Lemurové
Popis:smaragdová socha
Tituly:dříve Mistr ostrovů (Faktor IV)
Zeno Kortin
Zeno Kortin
© VPM kg.

Zeno Kortin byl Lemur a jeden z Mistrů ostrovů.

Vzhled

Po sestavení pěti soch z PEZ-kovu se uvolněné fragmenty vědomí Zeno Kortina manifestovaly v podobě přibližně 1,90 metru vysoké postavy ze smaragdově svítícího kovu. Toto tělo se podobalo Lemurovi, z rysů tváře se dala vyčíst obezřetnost, sebejistota a převaha. Socha nesla špičatý klobouk, na jehož okraji byl připevněn jakýsi závoj, připomínající včelařskou síťku. Mistr po svém znovuzrození mluvil tichým, ale sebejistým hlasem (PR 2790).

Dějiny

V dobách, kdy byl Faktorem IV v organizaci Mistrů ostrovů, Zeno Kortin zodpovídal za vyhledávání a analýzu exotechnologických produktů. Staral se o to, aby byla nově objevená technika zužitkována pro účely Mistrů. Jedním z četných projektů byl kupříkladu parasenzibilitní induktor, přístroj poskytující paraschopnosti. Mistr vlastnil buňkový aktivátor, byl tedy relativně nesmrtelný.

Zeno Kortin náležel ke kruhu šesti spiklenců, kteří se v 8. tisíciletí před Kristem pokusili svrhnout Faktora I - Radě šesti. Spoluspiklenec Aset-Radol však skupinu zradil a informoval Mironu Thetin. Vládkyně Mistrů poté na dálku vypnula aktivátory zrádců (PRAX 6).

Zenu Kortinovi se před smrtí podařilo přenést fragmenty svého vědomí do několika soch z PEZ-kovu. Sochy byly ukryty na různých místech Mléčné dráhy. První taková socha byla nalezena v únoru 1517 NGL na Suaraanu (PR 2761).

Ještě téhož roku nechal Vetris-Molaud vypátrat celkem sedm soch. Jedna z nich byla poškozená, jednu se nepodařilo transportovat. Zbývajících pět soch Molaudovi vědci soustředili na tajné výzkumné planetě Connoort, kde měl být Zeno Kortin přiveden k novému životu (PR 2790).

Pět PEZ-substančních reakčních inicializátorů napumpovalo do soch hyperenergii, přičemž celý proces podporovali parapaladinové z Tefrodského sboru mutantů. Pod vlivem hyperenergie se PEZ-kov přeměnil, takže v něm vzniklo frekvenčně podmíněné vědomí, které se vyvinulo v paradoxní inteligenci. Monkey, Gucky a Laosoor Vazquarion se sice proces pokusili sabotovat, nepodařilo se jim však zabránit tomu, aby se z hmoty pěti soch zformovala 1,90 metrů vysoká smaragdová figura (PR 2790).

Vetris-Molaud nechal sochu umístit v kajutě na své vlajkové lodí VOHRATA a často ji navštěvoval. Zeno Kortin se už mezitím mohl pomalu pohybovat. Ujistil maghana Tefrodů o své loajalitě a slíbil mu podporu při rozšiřování tefrodské mocenské zóny.

Zdroje

PR 2761, PR 2790, PRAX 6

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Zeno Kortin« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
25.9.2021
1566 před NGL
10. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459482.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!