Perry Rhodan 2761 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2761
Název:Dědici Lemurů
(Die Erben Lemurias)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:18. července 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 15. až 19. února 1517 NGL
Útok na sluneční transmiter – s Maghanem začíná nový věk
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Vertron Es-Solmaan – Akonan narazí na čtvrtého.

Lan Meota – Čtvrtý z Vetrisova Sboru mutantů jde do akce.

Pocor Ragnaar – Vládnoucí rada justačního světa větří nepotvrzené nebezpečí.

Kajane Paxo – Velitelka expedice musí počítat se ztrátami.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2761 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, který tvrdí, že se v rámci Atopického řádu postará o mír a bezpečí a odvrátí světopožár, který by jinak Galaxii hrozil.

Stále ještě existují bytosti a celé civilizace, které se k tribunálu staví skepticky nebo ho vyloženě odmítají. Atopové ale mají dost sil, aby takové tendence potlačili. Na druhé straně se několik významných národů rozhodlo, že se postaví na stranu faktických vládců Galaxie. V neposlední řadě kvůli tomu, že je Atopický tribunál ochoten svým nejvěrnějším spojencům propůjčit buněčný aktivátor a skrze něj věčný život.

K Atopům se přidal zejména národ, který kdysi uprchl z Mléčné dráhy do Andromedy a vrátil se odtamtud po pádu Mistrů ostrovů – Tefrodi. Ti se považují za DĚDICE LEMURŮ...