Perry Rhodan 2760 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2760
Název:Posbijská paranoia
(Posbi-Paranoia)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:11. července 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10. až 14. února 1517 NGL
Mise na tajný temnosvět – historické spojenectví se začíná hroutit
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Tetoon – Filozof a pěstitel květin hledá čistou zemi.

Jatin – Lékařka, která se považuje za otrokyni.

Peo Tatsanor – Trestanec, který čeká na amnestii.

Viccor Bhughassidow a Marian Yonder – Dva civil isté, velící potenciální válečné lodi.

Madam Ratgeber & Co. – Starousedlí obyvatelé KRUSENSTERNU.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, který tvrdí, že se v rámci Atopického řádu postará o mír a bezpečí a odvrátí světopožár, který by jinak Galaxii hrozil.

Stále ještě existují bytosti a celé civilizace, které se k tribunálu staví skepticky nebo ho vyloženě odmítají. Atopové ale mají dost sil, aby takové tendence potlačili. Na druhé straně se několik významných národů rozhodlo, že se postaví na stranu faktických vládců Galaxie. V neposlední řadě kvůli tomu, že je Atopický tribunál ochoten svým nejvěrnějším spojencům propůjčit buněčný aktivátor a skrze něj věčný život.

Zatímco se Tefrodi jednoznačně postavili na stranu Atopů, Posbiové jsou již po tisíciletí jedním z nejvěrnějších spojenců lidstva. Nyní se však objeví něco, co nikdo nepovažovat za možné: POSBIJSKÁ PARANOIA...