Perry Rhodan 2759 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2759
Název:Mosazná hra
(Die Messingspiele)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:04. července 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 02. až 10. ledna 1517 NGL
Uvítání na Phanwaneru – Tamaron a Posbiové
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Vetris-Molaud – Maghan miluje politiku a Posbie.

Bughassidow – Miliardář miluje KRUSENSTERN a Medúzu.

Satafar – Dobyvatel miluje vlastní sílu a boj.

Jatin – Lékařka nemiluje nic a nikoho – nebo přece?

Ilustrace:
Perry Rhodan 2759 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, který tvrdí, že se v rámci Atopického řádu postará o mír a bezpečí a odvrátí světopožár, který by jinak Galaxii hrozil.

Stále ještě existují bytosti a celé civilizace, které se k tribunálu staví skepticky nebo ho vyloženě odmítají. Atopové ale mají dost sil, aby takové tendence potlačili. Na druhé straně se několik významných národů rozhodlo, že se postaví na stranu faktických vládců Galaxie. V neposlední řadě kvůli tomu, že je Atopický tribunál ochoten svým nejvěrnějším spojencům propůjčit buněčný aktivátor a skrze něj věčný život.

Nehledě na všechny problémy jde život v Mléčné dráze dál. V oblasti říše Arkonidanů se už celá léta šíří nový trend, o který se teď zajímají i mocní Galaxie. Jedná se o MOSAZNOU HRU...