Perry Rhodan 2758 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2758
Název:Tamaron
(Der Tamaron)
Autor:Gisbert Haefs
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:27. června 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 27. září 1489 NGL až 15. února 1509 NGL
Chce moc ve svém slunečním systému – vidí se jako nový Mistr ostrovů
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Vetris-Molaud – Smrti zasvěcený žije dál.

Oc Shozdor – Renegátův důvěrník realizuje jeho plány.

Toio Zindher – Žena, která si sama stanoví cíle.

Ashya Thosso – Velitelka se ochotně podřídí Vetrisu-Molaudovi.

Gavac-Semol – Tamrat se podrobí Bluesanům.

Acyer Cyyth – Velvyslanec Jülziishů rozhoduje o osudu systému Helitas.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2758 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, který tvrdí, že se v rámci Atopického řádu postará o mír a bezpečí a odvrátí světopožár, který by jinak Galaxii hrozil.

Stále ještě existují bytosti a celé civilizace, které se k tribunálu staví skepticky nebo ho vyloženě odmítají. Atopové ale mají dost sil, aby takové tendence potlačili. Na druhé straně se několik významných národů rozhodlo, že se postaví na stranu faktických vládců Galaxie. V neposlední řadě kvůli tomu, že je Atopický tribunál ochoten svým nejvěrnějším spojencům propůjčit buněčný aktivátor a skrze něj věčný život.

Jedním z prvních, kdo vstoupil do služeb tribunálu, byl ministerský předseda Tefrodů, kteří se před staletími vrátili z Andromedy do Mléčné dráhy a vybudovali si zde vlastní říši. Tím je Vetris-Molaud, TAMARON...


V roce 1489 NGL být jsou Tefrodi v soustavě Helitas stále ještě ovládáni Jülziishy z klanu Accayu. Tamrat Gavac-Semol je stěží víc než loutka skutečného vládce, bluesanského velvyslance Acyera Cyytha. Vetris-Molaud platí za mrtvého, ale jím založené odporové hnutí přetrvalo.