Perry Rhodan 2757 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2757
Název:Problémové dítě
(Das Sorgenkind)
Autor:Tanja Kinkel
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:20. června 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 02. ledna 1455 NGL až 05. srpna 1475 NGL
Mládí na planetě Gloster – život v ponížení a nebezpečí
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Yeyer Gwethry – Jülziish zasahuje na tefrodském území, jak se mu zlíbí.

Ringület – Jülziish se musí vypořádat s dluhy své rodiny.

Caer-Cedvan – Problémové dítě si snaží vydobýt respekt.

Spälneyer – Bioarchitektonický expert z galaktické Southside navštěvuje systém Helitas.

Vetris-Molaud – Tefrod se vzepře proti úpadku svého národa.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2757 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, který tvrdí, že se v rámci Atopického řádu postará o mír a bezpečí a odvrátí světopožár, který by jinak Galaxii hrozil.

Stále ještě existují bytosti a celé civilizace, které se k tribunálu staví skepticky nebo ho vyloženě odmítají. Atopové ale mají dost sil, aby takové tendence potlačili. Na druhé straně se několik významných národů rozhodlo, že se postaví na stranu faktických vládců Galaxie. V neposlední řadě kvůli tomu, že je Atopický tribunál ochoten svým nejvěrnějším spojencům propůjčit buněčný aktivátor a skrze něj věčný život.

Jedním z prvních, kdo vstoupil do služeb tribunálu, byl ministerský předseda Tefrodů, kteří se před staletími vrátili z Andromedy do Mléčné dráhy a vybudovali si zde vlastní říši: Vetris-Molaud. Teď se vrátíme o 62 let zpět – a poznáme PROBLÉMOVÉ DÍTĚ...