Perry Rhodan 2791 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2791
Název:Hazardéři z Arkonu
(Die Hasardeure von Arkon)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:13. února 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 24. – 28. července 1517 NGL
Atlan a Bostich ve společné akci – dva Arkonidané cílí na dva kosmické giganty
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Gucky – Ilt nasadí svou novou teleportační schopnost.

Monkey – Lord admirál USO referuje o své poslední akci.

Perry Rhodan – Terranec pečlivě plánuje dle osvědčené terranské metody.

Atlan – Nesmrtelný se svědkem zániku.

Bostich – Arkonidan se vrací do vlasti.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2791 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu.

Perry Rhodan s posádkou dálkové vesmírné lodi RAS ČUBAJ ve vzdálené galaxii Larhatoon vypátral, že vlastní říše Atopických soudců leží v Začasé zemi. V Atlanovi má k dispozici pilota, který ho k tomuto zvláštnímu místu může dovézt, avšak potřebuje ještě loď Atopického soudce.

Po návratu do Mléčné dráhy připraví Perry Rhodan, Atlan a bývalý imperátor Bostich plán. Dva z nich přitom hrají zvláštní roli jako HAZARDÉŘI Z ARKONU...


Dne 24. července 1517 NGL dojde k setkání lodí RAS ČUBAJ a YART FULGEN. Dojde k výměně informací a RAS ČUBAJ převezme 10 LTP, jakož i 100 kusů na Halutu sériově vyráběných librodronů. Perry Rhodan, Atlan a Bostich jsou odlišného pohledu na míru nebezpečí, vycházejícího z aktivit Nového Tamania, ale existuje konsensus v tom, že nejvyšší prioritu má dobytí lodi Atopického soudce. Volba padá na v uzavřeném systému Baag operující CHUVANC. Aby mohli nepozorovaně shromažďovat informace, Galaktici naplánují klamný úder. Bostich má beztak v úmyslu zapálit pochodeň, která všem ukáže, že Arkonidané ještě nejsou na kolenou. Bostichem osobně vedená akce, pro niž si jako podporu vybere čtyři Protohetosany, má za cíl ovládnutí imperiální vlajkové lodi GOS'TUSSAN II. Druhé komando, složené z Atlana, Guckyho, obou Kelosků a tří lidských členů Venušského týmu, se má postarat o posádku CHUVANCU.

Obě skupiny použijí space jety letky LAURIN.