Perry Rhodan 2792 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2792
Název:Temná horečka
(Finsterfieber)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:20. února 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 28. – 01. srpna 1517 NGL
Atopický konduktor – a oběť, která mnohé zachrání
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Gucky – Ilt ještě není jako dřív.

Atlan – Nesmrtelný postupuje proti Atopickému tribunálu.

Bostich – Imperátor použije svůj meč a možnosti.

Gholdorodyn a Eldhoverd – Dva Keloskové se odváží do akce.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2792 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu.

Perry Rhodan s posádkou dálkové vesmírné lodi RAS ČUBAJ ve vzdálené galaxii Larhatoon vypátral, že vlastní říše Atopů leží v Začasé zemi. V Atlanovi má k dispozici pilota, který ho k tomuto zvláštnímu místu může dovézt, avšak potřebuje ještě loď Atopického soudce.

Po návratu do Mléčné dráhy připraví Perry Rhodan, Atlan a eximperátor Bostich plány k dobytí korábu CHUVANC, osobní lodi soudce Chuva, pobývajícího v arkonském systému. Tam právě řádí TEMNÁ HOREČKA...