Perry Rhodan 2789 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2789
Název:Plothalovy troskosvěty
(Plothalos Trümmerwelten)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:30. ledna 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1517 NGL
Gucky a Monkey v akci – hledají tefrodské agenty
Hlavní postavy románu:

Plothalo – Paramag touží po svých starých schopnostech.

Gucky – Myšob truchlí pro své staré schopnosti.

Monkey – Oxtorňan se maskuje.

Vazquarion – Laosoor se naučí překročit vlastní meze.

Munroe Cardan – XP znalec jde do akce.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu.

Perry Rhodan s posádkou dálkové vesmírné lodi RAS ČUBAJ ve vzdálené galaxii Larhatoon vypátral, že vlastní říše Atopických soudců leží v Začasé zemi. K tomu, aby se mohl vydat na toho zvláštní místo, však Rhodan potřebuje Atlana jako pilota a soudcovský koráb jako dopravní prostředek.

V Mléčné dráze se Lord admirál Monkey z galaktické tajné služby United Stars Organization (USO) snaží rozkrýt tefrodskou mocenskou politiku Vetrise-Molauda. Stopa ho zavede mezi Paramagy a na PLOTHALOVY TROSKOSVĚTY...


Monkey, Gucky, Laosoor Vazquarion a Precheuřan Munroe Cardan (pozitronický specialista) cestují s vlajkovou lodí USO, bitevníkem YART FULGEN, do z nesčetných asteroidů se skládající domoviny Paramagů. Podle informací dvojitých agentů Nového USO je na cestě ke stejnému cíli několik tefrodských plavidel, mezi jinými LAHMU. Monkey chce vědět, proč se Nové Tamanium zajímá o Paramagy. Kromě toho má být na místě traumateleportér Lan Meota. Monkey to považuje za hodnotné vedlejší pozitivum operace, protože by to mohlo Guckymu dát příležitost, aby mutanta zabil a přisvojil si jeho paraschopnost. Myšoba takový nápad vůbec nenadchne a během akce víceméně převezme vedení, protože je mu jasné, že se bude Oxtorňan u Paramagů chovat jako slon v porcelánu.

Aktuální data:
24.5.2022
1565 před NGL
29. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459723.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál