Perry Rhodan 2788 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2788
Název:Tři dny Manty
(Die drei Tage der Manta)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:23. ledna 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 29. června – 01. července 1517 NGL
Maghanovo tajemství – dojde ke konfrontaci v Provconově pěsti
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný navštíví staré známé.

Vetris-Molaud – Nesmrtelný navštíví podivuhodné místo.

Monkey Nesmrtelný se ponoří do duchovních záležitostí.

Amyon Kial – Smrtelná podporuje svého chotě.

Volven Hagadasz – Vyšetřovatel má protivnou novou partnerku.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2788 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu.

Perry Rhodan s posádkou dálkové vesmírné lodi RAS ČUBAJ ve vzdálené galaxii Larhatoon vypátral, že vlastní říše Atopických soudců leží v Začasé zemi. K tomu, aby se mohl vydat na toho zvláštní místo, však Rhodan potřebuje Atlana jako pilota a soudcovský koráb jako dopravní prostředek.

Protože už v Larhatoonu není žádná soudcovská loď, musí se Rhodan vrátit do Mléčné dráhy. Tam však právě začala zvláštní perioda. Jedná se o TŘI DNY MANTY...


Vyšetřovatel Volven Hagadasz, zaujímající vysokou hodnost v rámci Sociální gardy, a jeho nová partnerka Philomena, vyšetřují vraždu. Ve vesmírném městě NOVA MESSINA, zakotveném na orbitu v temném mračnu Provconova pěst ležící planety Gája, byla nalezena mrtvola prominentního tefrodského diplomata.