Tuglané

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Tuglan
Známé obydlené planety:
Tuglan

Tuglané jsou humanoidní obyvatelé planety Tuglan v kulovité hvězdokupě M 13.

Tuglané jsou potomci arkonidských osadníků. Protože je na Tuglanu vyšší gravitace než na arkonidském hlavním světě, mají Tuglané zavalitější, masivnější stavbu těla. Nemají pro Arkonidany typické bílé vlasy, ale třpytivě fialové. Jejich kůže je zpravidla narudle hnědá.

Tuglané jsou vedeny Velkým lordem respektive Vysokým lordem. V roce 1975 dohlížel na procesy na Tuglanu také Vysoký komisař Velkého impéria. Nejznámějším exportním zbožím Tuglanů je tuglanská kořalka.

Historie

Tuglan byl objeven kolem roku 10‘025 před Kristem Arkonidany a kolonizován. Soustava později upadla v zapomnění, Tuglané zapomněli na svůj původ. V roce 4025 před Kristem byla soustava znovuobjevena a anektována k Velkému impériu. Společně s dalšími sedmi planetami v soustavě vytvořil Tuglan Říši osmi planet.

Když se Perry Rhodan v roce 1975 kvůli Guckym způsobené chybné transici dostal na Tuglan, ocitl se v nepřehledné situaci intrik a bojů o moc. Velkým lordem Albanem vedení Tuglané se vzbouřili proti Velkému impériu Arkonidanů, které zde reprezentoval Vysoký komisař Rathon. Albanův bratr Daros a Karolanova skupina Spravedlivých se proti vzpouře postavili. Skupina Spravedlivých chtěla svrhnout Albana a dosadit Darose.

Terranci se vydávali za arkonidskou kontrolní komisi a zatkli Darose. Krátce na to je zajali Karolanovi lidé. Teprve, když se Terranci přidali na stranu kontrarevoluce, byl konflikt vyřešen. Gucky zasáhnul svými telekinetickými schopnostmi a prohlásil Darose za nového Velkého lorda. Daros nakonec uzavřel obchodní smlouvu s Arkonem.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál