Menu
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Action, svazek 11
Název:Rozsudek Regentů
(Gericht der Regenten)
Autor:Wim Vandemaan
Vydáno poprvé:22. srpna 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben 2166
Prastará mocnost je na vzestupu - a Rhodan se vydává do centra nebezpečí
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor se dozvídá pravdu o Regentech energie.

Cosmai Cetera - Administrátorka Trafalgaru předává důležité informace.

Lok-Aurazin - Magadon sleduje ďábelský plán.

Ziriana Mirios - Molembu ukazuje, že má mnoho podob.

O-Mare-Teska - Grall vypráví o konci jedné éry.

Velký administrátor Perry Rhodan se nachází v Paláci křišťálů a chce právě navštívit vědce Curtize Newtona, když na něj spadne socha. Zobrazuje Piruuma, 13. hvězdného boha, přičemž jak je známo, existuje v arkonidském panteonu pouze dvanáct She'Huhan. Jen zdržení zachrání Rhodana před bombovým atentátem. O něco později mu kníže Athurn del Falkan vysvětluje, že taková socha v jeho paláci nikdy dřív nebyla.

Zbytky bomby Rhodana přivedou k domněnce, že se mělo jednat o zbraň, která ho neměla zabít, ale pouze varovat. Působí na základě toho v paláci někdo, kdo chce nositele buněčného aktivátoru chránit? Pravděpodobně, neboť i socha hvězdného boha zmizela. Další myšlenky Velkého administrátora napadají ve chvíli, kdy se objeví Cosmai Cetera. Krásná žena se nesmrtelnému představí jako ta, která nastražila onu bombu. A nejen to, přemění svou podobu a představí se jako Ziriana Mirios z národa Molembu. Je modulátorka a pravděpodobně i poslední příslušnice svého národa. K tomu je navíc ještě jednou z Regentů energie a přiznává, že se do Rhodana zamilovala. Mirios je připravena Velkého administrátora v doprovodu s Guckym dovést k AURATII.

AURATIA je palubním mozkem ČEPEL POZNÁNÍ navigována k rychle rotujícímu slunci Nerus'Thort. Zde se nachází falkanský průmyslový svět Dulama, což ale Lok-Aurazina právě nezajímá. Zatímco oba Menta-Regenti Sel-Parsulin a Orl-Mesnita dostali velení nad kosmickou lodí, očekává Prim-Regent zprávu od agentky, jediné přeživší Perpet-Regentky. Dosud se Lok-Aurazin zabýval klonem O-Mare-Tesky. Prostřednictvím memento-helmy chce klonu vyrvat jeho vzpomínky na minulost. Předtím ale ještě obdrží zprávu od agentky.

Teprve po svém rozhovoru s Rhodanem - nyní opět v podobě Cetery - kontaktuje Lok-Aurazina a vysvětluje mu svůj plán, v němž chce Rhodana nalákat k AURATII. Prim-Regent souhlasí a sdělí jí souřadnice lodi. O něco později odstartují tři osoby v Kalichu cti z Falkanu. 30 metrová vesmírná stíhačka jménem ŽHNI!, kterou jim dal k dispozici del Falkan, disponuje ještě transičním pohonem.

Během letu vypráví Cetera-Mirios o své minulosti:

V podobě Arkonidanky Phaon pronikla s Tabaracem da Arthamin ještě před invazním vojskem do Pevnosti energie. Tam se setkali s Lok-Aurazinem - a Mirios se rozhodla, že změní stranu. Zastřelila da Arthamina a nabídla Prim-Regentovi svou podporu. Ten souhlasil, ale pouze rada všech Regentů energie mohla odsouhlasit, zda se Mirios stane Perpet-Regentkou.

Mirios také dále prozradila, že se kdysi intenzivně zabývala Magadony:

Ti pocházejí původně z jednoho měsíce plynového obra v soustavě Dona. Později z Magadony-Trafalgaru udělali svůj hlavní svět a dobyli celou Demetrii. Jejich pravlast ale zůstala stanovištěm obří pozitroniky MAKARANT (v současné době je na Měsíci budován NATHAN jako náhrada za venušskou pozitroniku), Zimního paláce Regentů, pralíhně a dalších.

Poté, v roce 11‘429 před Kristem, přišli Arkonidané. S hvězdnou archou KORUNA IMPÉRIA byl obydlen Falkan a byl položen základ budoucího hrabství. Magadoni je nějaký čas pouze pozorovali, potom na ně ale zaútočili. V daleké soustavě Arkon však velice rychle reagoval Tai Moas Arion IV. a vyslal říšského admirála Helsatha s jeho flotilou. Falkan byl rychle osvobozen, ale objevit další arzenály Magadonů bylo velice zdlouhavé a ztrátové. Na Sigulimu v soustavě Taurm potom Mirios opět změnila stranu. Nechala Prim-Regenta uprchnout ze zajetí a sama se vrátila zpět k flotile. Až mnohem později byla identifikována pravlast Magadonů a byla následně zpustošena. Ale Mirios se ještě předtím podařilo varovat Regenty. Regenti se zachránili a Molembu přijali k sobě. Následoval dlouhý spánek, a až po něm by bylo možné opět začít válku proti Arkonu. Mirios se probudila z hlubokého spánku jako první - v lednu 2166. Znovu na sebe vzala podobu Arkonidanky Phaon a tak se dostala blíže do kontaktu s Administrátorkou Trafalgaru. To zemřela o několik týdnů později v lese Bodmin - a Mirios se stala Ceterou.

Za nějakou dobu po tomto vyprávění ŽHNI! naváže kontakt s AURATIÍ. Tam právě Lok-Aurazin bedlivě naslouchá slovům klona O-Mare-Tesky:

Dle něj letěla posádka AURATIE, 5000 Grallů a dalších ras, po odchodu Regentů k asteroidu. Tam uvedli ČEPEL POZNÁNÍ do klidového režimu a rozkázali posádce, aby spáchala sebevraždu. Většina tento rozkaz uposlechla, ale pětina se proti němu vzbouřila. Podařilo se jim zmanipulovat palubní mozek. V budoucnu konala AURATIA mírové služby v hvězdokupě Demetria a nakonec Grallové s Falkany uzavřeli mír. Současně byla uzavřena Gwalonova smlouva, která hrabství Falkan zaručovala určitou autonomitu v rámci Tai Ark'Tussan. Nakonec, když O-Mare-Teska zestárl, ponořil AURATII na Falkanu a zanechal na ní jeden svůj klon a pasti pro Regenty, kteří by se opět mohli v budoucnosti objevit.

ŽHNI! pronikne do AURATIE a o něco později je Rhodan zajat Prim-Regentem. Mirios drží slovo a zamlčí přítomnost Ilta. Vlajková loď Regentů se vydá na cestu a Lok-Aurazin posléze zabije Grallova klona před očima Terrance.

Gucky teleportuje do AURATIE a narazí tam na sochu z rudého křišťálu, Piruuma. O něco později zažije Ilt, jak se AURATIA ponoří do korony rudého obra. Když se z ní opět vynoří, následují ji stovky lodí, robotská garda Regentů!

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:PRA11« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)