Menu
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Action, svazek 10
Název:Zkáza Falkanu
(Falkans Verderben)
Autor:Timothy Stahl
Vydáno poprvé:8. srpna 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3. dubna 2166
Svět koloniálních Arkonidanů - magadonští vojáci útočí
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Je schopen obětovat svůj život pro vyšší dobro.

Athurn del Falkan - Kníže je důležitým faktorem v boji proti Regentům.

Lok-Aurazin - Magadon je již skoro u svého cíle.

Tako Kakuta - Mutant se musí s Noartem stáhnout z boje.

O-Mare-Teska - Grall zanechal Regentům energie překvapení.

Brzy ráno 3. dubna 2166 vyhledá Perry Rhodan knížete Athurna del Falkan na palubě jeho vlajkové lodi VISCERIUS. Než mezi nimi dojde k rozhovoru, je loď napadena androidy Regentů energie. Útok je tak nečekaný a silný, že z VISCERIUS za krátko zbude jen vrak. Přesto se velká část falkanské posádky zachrání díky transmiteru. Velký administrátor sám následuje knížete do jeho Paláce křišťálů. Ztrátu své vlajkové lodi bere velice těžce, ale tímto Regenti způsobili, že kníže Rhodanovi od nynějška zajistil svou bezvýhradnou podporu.

Mezitím se Regenti energie kolem Lok-Aurazina pokouší vdechnout život AURATII. Jedna věc je však na palubě tak zvané vějířovité lodi se zobákovitou špicí znepokojivá. Centrální počítač, ČEPEL POZNÁNÍ, stále mlčí. Manipulace, které zde prováděl O-Mare-Teska, se zdají být nenapravitelné. To se ale musí změnit, jinak nemůže být přivolána spící válečná flotila složená z 9000 ozbrojených plavidel ze stínu rudého slunce, které blokuje její zaměření.

V nemocničním oddělení Paláce křišťálů leží se zraněním páteře Ivan Ivanovič Gorašin. Tam se shromáždili Rhodan, Gucky, Tako Kakuta, Wuriu Sengu a Aras Noarto. O něco později se objeví i Athurn del Falkan a vysvětluje překvapenému Rhodanovi, že ho nakonec v boji proti Regentům nepodpoří. Trvá jen chvíli, než kníže vysvětlí své důvody - jeho choť Mifany del Falkan byla unesena.

Prim-Regent se nechá vést svým instinktem a vydá se hlouběji do lodi. Pochvíli musí Lok-Aurazin uznat, že ho nezklamal. Ocitl se ale v pasti, z níž je na poslední chvíli zachráněn Orl-Mesnitou. Tím vyvstává i otázka, zda je O-Mare-Teska stále ještě naživu a ukrývá se na palubě AURATIE.

S diplomatickou zručností přivede Velký administrátor del Falkana k tomu, aby postup proti androidům, kteří mezitím napadají i další kosmodromy na Falkanu, nechal na Grallech, Magadu a terranským mutantech. Rhodan nechá knížete, aby ho dovedl do Mifaniných komnat. Tam se nachází pouze komorná Kelfyna, která sloužila už i matce a babičce knížete. Přitom je Falkanka úplně slepá, ale nosí zvláštní druh brýlí, které jí umožňují alespoň trochu vidět. Díky nim popsala i únos, který provedli androidi Klamači, kteří dovedli teleportovat.

Náhle se mezi nimi objeví regentský gardista. Také on umí teleportovat, ale zdá se, že nemá žádné nepřátelské úmysly. Říká si Mantor a tvrdí, že v sobě nosí jasný křišťál třídy A. Existuje jen několik jemu podobných a všichni pocházejí z AURATIE. Tím jsou také objasněny jejich schopnosti teleportace, ale než stihne vysvětlit, proč je vlastně zde, vchází Administrátorka Cosmai Cetera a na gardistu vystřelí. Mantor ale ještě před zásahem stihne teleportovat do bezpečí a tím se situace vyjasní. Nakonec gardista vypráví, že on a jemu podobní jsou dětmi O-Mare-Tesky.

Před 13‘000 lety se podařilo Grallům společně s Astralátem Eru Seenaaou pět gardistů vybavit novou cerebrální hmotou. Stali se Teskatoriney, Teskovými dětmi. Mezitím se ale čtyři tito gardisté stali kvůli robotickým primárním obvodům opět loajálními vůči Regentům. Z tohoto důvodu Mantor nemůže zpět na AURATII. Může jim ale ukázat cestu k manželce knížete.

Na AURATII mezitím sám Ker-Sawolak sleduje vlastní podezření. To se překvapivě potvrdí, když Rekon-Regent najde jednoho Klamače s jeho přesným vzhledem. Android ho však nemá v úmyslu nahradit, ale exploduje a tím usmrtí i originál. Ostatní Regenti tento osud nesdílí, neboť se jim povede odstranit všechny další pasti na palubě AURATIE. A poté se Lok-Aurazin ocitne tváří v tvář O-Mare-Teskovi. Je to jen jeden z dalších Klamačů s jeho podobou a Prim-Regent ho jednoduše zneškodní.

Čtyři bývalí Mantorovi bratři unesli Mifany a díky stále ještě existujícímu neviditelnému poutu, které je všechny spojuje, bude lehké ji najít. Falkanku ukryli v podmořské jeskyni v Hluboké trhlině. Díky tomu, že je současně nasazeno pět Kalichů cti, které mají odlákat pozornost, podaří se Kakutovi teleportovat do jeskyně několik osob. Tam jsou čtyři gardisté poraženi a Mifany je osvobozena. To se ale nepodaří bez ztrát na vlastní straně. Kakuta přijde o svou pravou ruku - kterou mu Noarto chce opět přišít - a pilot Rovonn se sám obětuje, aby zabránil ještě větším škodám. Nakonec zde přijde o život i sám Mantor.

O něco později jsou poraženi také androidi na kosmodromech. Ale Falkan byl velice rozsáhle zničen. I přesto si Perry Rhodan chce dopřát malou pauzu, s Ceterou. I ona by s ním ráda strávila nějaký čas, ačkoliv ještě nikdy nebyla zamilovaná. Poté se ale z vodních hlubin majestátně vynoří 900 metrový křižník AURATIA. Administrátorka se nyní musí rozhodnout - pro Terrance nebo pro svůj vlastní druh, Regenty!

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:PRA10« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)