Perry Rhodan Action 12 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Action, svazek 12
Název:Robotská garda
(Die Robotgarde)
Autor:Christian Montillon
Vydáno poprvé:5. září 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 6. - 19. dubna 2166
Regenti zasahují - vesmírná flotila ohrožuje hvězdokupu Demetria
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor bojuje o svůj život a o lidstvo.

Lok-Aurazin - Regent energie vynáší své poslední trumfy.

Gucky - Myšob vede boj na život a na smrt.

Ziriana Mirios - Molebu ukazuje své rozdílné stránky.

Je 6. dubna 2166 a Perry Rhodan se nachází na palubě AURATIE. Pln pohrdání ukazuje Lok-Aurazin Velkému administrátorovi obrazy zkázy. Všech 9000 jednotek robotské gardy je právě ve Sluneční soustavě a Solární flotila svádí marný boj. Ještě horší ale je, že Terra bude zřejmě zničena arkonskou bombou. Na detailním záběru vidí nositel buněčného aktivátoru hořet Paříž - ale ví, že je to podvod. Obrazy totiž ukazují Eiffelovu věž, která byla v roce 2114 zničena Lauriny a až dosud nebyla znovu postavena. Navzdory všemu zde ale je riziko, že jsou záznamy pravdivé. Rhodanovy naděje se upírají na Guckyho, který je ukryt na palubě AURATIE, a na modulátorku Zirianu Mirios, kterou si však nikdy nemůže být jistý.

Lok-Aurazin a další Regenti energie, Sel-Persulin, Orl-Mesnita a Mirios v podobě Cosmai Cetery, se nacházejí v centrále AURATIE. Palubní počítač ČEPEL POZNÁNÍ naviguje loď k dalšímu plynnému obru, kde se ukrývá druhá polovina robotské gardy. Současně Prim-Regent čeká na návrat rudokřišťálového robota Piruuma. Avšak nejdříve shromáždí zbytek robotské gardy. Dlouhá tisíciletí si vyžádala četné ztráty, ale i tak zbylo ještě 8892 jednotek. Poté může započít odplata - Falkan, Terra, Arkon.

I ve své cele může Rhodan pozorovat insektoidní Frocky, kteří se po 13‘000 letech rozmnožovali na AURATII. Terranec fascinovaně zjišťuje, že jsou zvířátka schopna teleportovat na krátké vzdálenosti, a ptá se sám sebe, zda by případně mohla být inteligentní. Následně vchází Mirios a tvrdí, že její rozhodnutí mezi Lok-Aurazinem a Rhodanem již padlo.

O něco dříve naváže Gucky telepatický kontakt s Mirios. U Ilta dlí křišťálový robot Piruum, který byl postaven proto, aby Molembu mohla být parapsychicky aktivní - je v něm zabudována grallská DNA, jakož i zelený, rudý a modrý jasný křišťál. Neoficiálně měl ale robot Mirios hlídat, aby Regenti měli přehled, co provádí. Proto musí Piruum bezpodmínečně zůstat u Guckyho, jinak by byla odhalena její zrada.

Mirios Rhodana informuje rovněž o Piruumovi, který se brzy v cele objeví i s Iltem. Současně budou aktivovány její povely robotské gardě. Sní o ovládnutí Mléčné dráhy po Rhodanově boku, s čím ale on sám nesouhlasí. Obě dvě bytosti k sobě nepasují jak tělesně, tak ani duševně, přesto Mirios Rhodana stále miluje.

Mezitím Lok-Aurazin stále ještě sní o konci Arkonu - a o pomstě své manželky a dvou dětí - když je náhle vtržen zpět do reality. ČEPEL vysvětluje, že 8749 jednotek robotské gardy dostalo nadřazený povel - a transitovalo do rudého plynového obra. Nyní tedy Prim-Regent disponuje pouze 143 jednotkami, což je až moc málo k uskutečnění jeho pomsty. Předtím, než ale úplně přijde o rozum, chce ještě alespoň zabít Rhodana.

Oba Menta-Regenti upozorní Lok-Aurazina na to, že jen Mirios mohla manipulovat s robotskou gardou. Zrádkyně se opět dopustila zrady a nyní musí zemřít, stejně jako Rhodan. Ale nejdříve je všech 143 lodí vysláno na Falkan. Alespoň tato arkonidská kolonie má být zničena. AURATIA sama je tam zatím nemůže následovat. Zrádkyně ochromila i její pohon.

Modulátorka poškodila také dva komunikátory a podařilo se ji přeprogramovat ve svůj prospěch čtyři regentské gardisty, známé jako děti O-Mare-Tesky. Jejich vysílač se ale nachází ve velící centrále a musí být proto zničen. Přepadení je pro tři poslední Regenty překvapivé a vysílač je přitom zničen. Poté se ale Lok-Aurazinovi podaří zničit Piruuma, což je pro Mirios velice důležitý pomocník. Při následující bitvě umírají oba Menta-Regenti. Stane se tak díky Guckyho parapsychickému nadání.

Jak se dalo čekat, reaguje křižník HVĚZDOPRACH na radiovou komunikaci a vojáci pod velením poručíka Miltona Schramma vstoupí na AURATII. Přitom přinášejí zprávu, že Falkan byl zachráněn, ale deseti lodím robotské gardy se podařilo uniknout. Terranské vítězství má jen krátkého trvání, neboť ČEPEL znenadání proklamuje, že zahájila sebedestrukci. Všichni prchají na HVĚZDOPRACH, ale Mirios nakonec na palubě AURATIE nalezne svůj konec. Loď Regentů neexploduje, ale unikne do lineárního prostoru. Lok-Aurazin chtěl pouze zmást svého úhlavního nepřítele.

Prim-Regent je spokojen a letí s AURATIÍ za zbylými osmi jednotkami robotské gardy. Potom využije Lamar-Grall jako mezistanici, kde je chyceno několik Magadů. Nyní chce Lok-Aurazin vidět Terrance trpět a Terru hořet.

HVĚZDOPRACH se vydává nejdříve na Falkan, kde si chce kníže Athurn del Falkan ještě jednou promluvit o Gwalonově smlouvě. Velký administrátor slibuje, že ji prodlouží. Nakonec se jim podaří doletět 7. dubna zpět do Sluneční soustavy.

O dvanáct dnů později, 19. dubna, se Rhodanovi, který už opět dlí na Zemi, z Arkonu hypervysílačkou ohlásí Víceadministrátor Reginald Bull. Prim-Regent totiž napadl v podstatě nedůležitou arkonidskou základnu flotily Surkos. Avšak AURATIA se útoku neúčastnila. Rhodan vyhledá 20 Magadů, kteří v Impérium-Alfa čekají se čtyřmi dětmi O-Mare-Tesky. Díky jasným křišťálům, které v sobě regentští gardisté nosí, cítí Magadu blízkost Lok-Aurazina - a slyší jeho »zpěv zániku«. Je to proto, že se mrtvý O-Mare-Teska stále ještě nachází na palubě AURATIE.

Magadu rozpoznají plán Lok-Aurazina - chce materializovat přesně v jádru Terry. Ale nejprve přijmou Rhodana do svého kruhu a získají tak díky jeho buněčnému aktivátoru dost sil, aby mohli teleportovat do lineárního prostoru a na AURATII. Pro Magadu znamená tento skok konec, regentští gardisté, které vzali s sebou, se však vydají vpřed, aby deaktivovali pohon lodi. Sám Pozemšťan se ocitá tváří v tvář Prim-Regentovi.

Znovu začíná boj na život a na smrt. V tu samou chvíli se AURATIA zhroutí do normálního prostoru a začne hořet, protože gardisté chtějí dokončit dílo zkázy. Oba protivníci jsou rozděleni. Zatímco Rhodan se snaží dostat z paluby lodi, nabíjí se Lok-Aurazin naposledy psionickou energií. Při výbuchu AURATIE teleportuje na nepochopitelně obrovskou vzdálenost.

Vznášející se ve vesmírném prostoru pozoruje Velký administrátor, jak AURATIA exploduje. Dle jeho názoru zde Prim-Regent musel již konečně zemřít. V dálce svítí Sol, a nemůže trvat dlouho, než bude opět v bezpečí. Perry Rhodan si užívá krátký okamžik ve hvězdném moři a ve vesmírném tichu. Je po všem....

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:PRA12« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
18.6.2021
1566 před NGL
35. Messon 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459383.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!