Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 751
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 751
Název:Test Slunečního posel
(Testfall Sonnenbote)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581
Jde mu o svobodu - ale ostatní chtějí bezpečí
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan zažije překvapení

Galto Quohlfahrt - Posbijský vědec je považován za Slunečního posla

Gucky - myšob funguje jako zachránce v nouzi

Thure Pasker - Suvhratone

Aralf Ogneman a Olof Enaskat - vládce planety Denmork II

Julian Tifflor - šéf transportní flotily NEI

Pro první vystoupení Perry Rhodana jako Vhratoa navrhuje Galto »Posbi« Quohlfahrt planetu Denmork II, na které kult Vhrato hraje rozhodující úlohu. S křižníkem řízeným Mentro Kosumem SZ-1-29 KOLTEY odlétá Rhodan, Quohlfahrt, Fellmer Lloyd, Icho Tolot a Gucky na planetu, která kdysi patřila k Federaci Normon1). Na quohlfahrtovu radu si Rhodan oblékne parádní uniformu, aby jeho vystoupení působilo dramatičtěji. Před přistáním si ale zase oblékne strohou palubní kombinézu. Vhratoové z Denmorku II, kteří kult Slunečního posla používají k tomu, aby ovládali 380 milionů obyvatel malé, horké planety, se vzhledem k blížícímu se příjezdu ztělesnění Slunečního posla obávají o svou moc. Tvrdí proto obyvatelstvu, že se jedná o podvodníka z Enjocku2) a plánují prozradit Rhodana Larům.

Když Rhodan s KOLTEY přistane, je Denmorkery napadán jako podvodník a kacíř. Když se Gucky telepaticky dozví o událostech na Enjocku, přestaví se Rhodan obyvatelům planety jako bývalý Velký administrátor a vysvětluje, že byla chyba vydávat se za Vhratoa. Nositel aktivátoru ale musí poznat, že Denmorkové se s vládou Larů sžili a chtějí dnešní stav zachovat. S nasazením života varuje Suvhratone Thure Pansker, odpůrce režimu Vhratoanů, KOLTEY před hrozícím útokem Larů. Poté co Gucky Suvhratona a jeho přítelkyni Kyliu přenese teleportací na palubu, opustí křižník kvapně Denmork II. Mezitím je zásobovací flotila Juliana Tifflora, která se skládá ze dvou dva a půl kilometrových transportních křižníků a deseti bitevních lodí Imperiální třídy, dvanáct světelných let od soustavy Denmork napadena bojovou flotilou Supertěžkých. Útok je ale odražen. Protože ale nugasové nádrže NEI-NU-TRANS-4 byly poškozeny, zůstane Tifflor, který převzal obsah vědomí mutanta Tako Kakuty, na místě s transportérem a dvěma superbitevními loděmi, zatímco pět poškozených bojových křižníků se vrátí do Provconovy pěsti a NEI-NU-TRANS-8 se v doprovodu obou dalších bitevních lodí vydá do Sluneční soustavy.

KOLTEY odlétající ze systému Denmork narazí na NEI-NU-TRANS-4, a Tifflor přejde na palubu křižníku. Rhodan prozradí svému starému příteli, že poté co zničil zgmahkonskou centrální moc Koncilu4), chce teď definitivně zlomit nadvládu Larů, zatímco jim s pomocí Kelosků předá falešný plán. Tifflor ale reaguje zdrženlivě. Aby mu ukázal NEI a tak ho přesvědčil o své a Atlanově politice udržení současného stavu, pozve Rhodana na Gäa, ale bývalý Velký administrátor to odmítne.