Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 752
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 752
Název:Konfrontace
(Die Konfrontation)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581
Perry Rhodan a Atlan - dva staří přátelé se nepohodnou
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan se cítí uražený a nepochopený

Atlan - šéf NEI nesouhlasí s plány Perryho Rhodana

Gucky - myšob rozděluje pohlavky z "druhé ruky"

Julian Tifflor - Atlanova tajná zbraň

Hotrenor-Taak a MAylpancer - Lare a Supertěžký přichystá Atlanovi past

Poté co ho Julian Tifflor informuje o svém setkání s Perry Rhodanem, odlétá Atlan s lehkým křižníkem k SOL. Rhodan vyčte svému starému příteli, že svou politikou zazdívá vládu Larů a tak pracuje proti lepší budoucnosti lidstva. Navzdory tomu ho ale společně s Fellmerem Lloydem, Ribaldem Corellem, Guckym a několika staršími důstojníky a vědci následuje do Provconovy pěsti. Tam je Rhodan krátkodobě unesen teroristickou organizací ORIENT tvořenou mladými Provcoňany, kteří oponují Atlanově politice a nyní chtějí Tifflora a Arkonidana vydírat. Když jim Rhodan řekne, že otevřeně souhlasí s nimi i jejich plány, únosci zaváhají. Společně s Rasem Čubajem osvobodí Fellmer Lloyd a Gucky Rhodana. Zděšen se bývalý Velký administrátor dozví, že Atlan posádku SOL-buňky 2 teprve teď informoval o jeho přítomnosti v Mléčné dráze.

Mezi Arkonidanem, který chce zachovat status quo, a Terrancem, který požaduje ultrabitevní lodě, aby mohl postoupit proti Larům, dochází ke stále většímu odcizení. Rhodan dostane od Atlana ale příležitost přednést svou žádost nejdůležitějším politikům NEI. Jejich spontánní souhlas se ale rychle změní v nesouhlas, když Atlan oznámí Hotrenor-Taakovu výhružku, že zničí pět obydlených planet, pokud NEI podpoří Rhodana. S SZ-2 opustí Rhodan a jeho průvodci krátce na to Provconovu pěst.

Atlan vyzve Hotrenor-Taaka a Maylpancera k setkání, a Lare zvolí jako místo konference soustavu Afkrur-Norsa v galaktické Eastside. Představitelé NEI, kteří počítají s pastí, podmíní ale svůj příchod tím že plukovník Ykso předtím se space-jetem přistane na Tutoronu, neobydlené druhé planetě, jejíž povrch Bluesané po tři sta letech experimentů s chemickými a atomovými zbraněmi zpustošili. Malý transmiter, který Ykso a Tifflor uloží do jámy, má ale jen za úkol, Lary a jejich spojence zmást. 29. října 3581 odlétá Atlan a Tifflor, který převzal vědomí Tako Kakuty, s EINSTEIN, atrapou ultrabitevní lodi, do systému Afkrur-Norsa. V průběhu konference žádá Apoštol Hetosanů integraci NEI do Koncilu a snaží se svého partnera svést ke zrazení Rhodana. Když Lare chce zatknout Atlana, aby si své požadavky vynutil, uprchne Tifflor/Kakuta a Arkonidan teleportací. EINSTEIN je napaden a zničen, ale Atlan se svými průvodci unikne z Ykso v korvetě a oznámí, že je Rhodana podpoří plnou silou, pokud Hotrenor-Taak provede své teroristické akce1).