Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1998
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1998
Název:U protobrány
(Am Proto-Tor)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / MATERIA
Vydáno poprvé:7.12.1999
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1291 NGL = 4878
Na Mostě do nekonečna - kosmický útvar je ohrožen

Efekt, kterým se Hřib na Trokanu brání proti útokům ze standartního vesmíru, zachrání Perry Rhodanovi život1). Poté, co vejde do Hřibu zjistí Šestý posel, že se jednotlivé fošny Mostu do nekonečna náhle rozpadají, a Propustka ho upozorňuje, že je čas, aby skončil Konstituční rok. Protože mizí stále více fošen, hrozí Rhodanovi pád do nicoty, ale s posledními silami se udrží. Pozemšťan chce svola ostatní posly Thoregonu, protože věří, že společně přes Proto-bránu2) k Radě Thoregonu proniknou a získá tak pomoc pro Zemi.

11. dubna 1291 NGL dosahuje Hřibu na Galornu3). Tam řekne Foremonovi4), který zase funguje jako strážce Hřibu, že přišel za Kaif Chiriathou5). Když ona přiletí na Gaalo, oznámí mu, že Sluha Materie Pan Owwe s kosmickou továrnou SUVARI6) se objevil nad Helter Baakenem7) a planetu s tamními žijícími Galorny si vzal za rukojmí. Když se Galarňani po útoku na Baaken Bauu a několika únosech rozčílí, zničí Pan Owwe zbytek Modrého města. Ani Kaif Chiriatha ani Perry Rhodan netuší, že »sběratel« uneseným Galorňanům a Adlatům stíná hlavu a rozmnožuje si tak svou sbírku lebek.

Aby ostatní Posly mobilizovali, vstoupí Galorňanka s Pozemšťanem společně na Most, jehož rozpad dále postupuje. Když nejdříve dosáhnou k Hřibu, přes který je vidět fascinující město, dospějí oba 13. dubna k planetě Rumbiak-Awy8), kterou Perry Rhodan zná ze Shabazzova vědomí. Tam narazí jen na strážce Hřibu, Awyta8) Kenyyoa. Ten ale neví, že Jorim Azao9), První posel Thoregonu, se nachází na palubě virtuální lodi10), ani, že Noge Byzn Ore'olk11), »noc«, který roj zbývajících Tvůrců se svou továrnou NOKTUA vtáhnul do své muci a poté jim vysvětlil, že jsou poslední bytosti v ve vesmíru vylidněném DORIFER-morem12). Sluha Materie se těší na utrpení svých obětí a čeká na příkaz k popravě13).

Kaif Chiriatha a Perry Rhodan navštíví nyní 14. dubna Baolinský deltaprostor14). Tam zaujala pozici Mkammerem15) vedená kosmická továrna JORGON. Protože on ze všech Sluhů Materie vystavěl většinu Rojů, kteří ale všichni byli zničeni, je nazván »světlo«. Zřekl se v citlivé skladbě Deltaprostoru s pokusy se svým Oblekem distance a zabívá se místo toho tvoření skulptur z měkého kovu. Oběma posledním Baoli-Ndaům, projevuje kyklop jen malý zájem. Tautanbryk16), Třetí posel Thoregonu není ochoten, Perry Rhodana a Kaif Chiriathu následovat, protože jeho družka Viviaree16) čeká dítě a kromě toho je ještě v hyperfyzikálně nestálém stavu, od té doby, co Äole17) před několika týdny neočekávaně znizel18).

Když Druhý a Šestý posel 15. dubna opustí Hřib Nonggů, provádí Kenteullenské kolo19) nepravidelné pohyby. Loura Gaikunth20), starostka Kalkaty-sever, oznámí, že X-RAY, COASTER a BALPIROL21) se vydali před několika dny na zpáteční cestu do Mléčné dráhy a že se v systému Teuller vynořil asi Parr Fiorano se svou kosmickou továrnou. Zatímco čeká na exekuční příkaz, manipuloje pán KYMBRIUM v nepravidelných vzdálenostech gravitačními liniemi systému a přivádí tím Nonggů ve sférických kolech utrpení. Nonggové, Fioranovi rukojmí, jsou dezorientovaní výpadkem svých Neuronů. Down Kempeš Kort22), Čtvrtý posel Thoregonu, se nemůže objevit u Perry Rhodana a Kaif Chiriathy. Při loučení požádá Loura Gaikunth Perry Rhodana o dálkovou kosmickou loď, se kterou by se obyvatelé Kalkaty mohli vrátit do Mléčné dráhy23).

Při svém návratu na dále se rozpadající Most do Nekonečna, pocítí oba poslové psionický vítr. Kaif Chiriatha se pohrouží do meditace a poté vysvětlí, že viděla budoucnost a to, jak na Mostě zemře.

Zřejmě kvůli časové anomálii mikrokosmu, ve kterém se podle Rhodanova názoru Most nachází, opustí Galorňanka a Pozemšťan až 29. dubna Hřib planety Thagarum, která je pod vlivem Tomhaga24) a jeho kosmické továrny ROA KERENA. Se svým oblekem snů přesune »bouře«, který největší část svého života strávil v šílenství, uspí oba příchozí a zásobí je několika nočními můrami. Rhodan prožije, jak jsou Poslové Thoregonu, mezi nimi i on, démony ukřižováni a na štředověké hranici spáleni. Potom se účastní toho, jak se v roce 2201 NGL všichni nositelé aktivátorů setkají na zničeném povrchu Země, aby se rozpustili, a jako jeden po druhém odchází. Přitom se Rhodan dozví, že éra lidstva a ostatních národů v lokální skupině minula. WAVE se stáhla od Země, když se Pozemšťané a jejich potomci vzájemně před pěti sty lety zničili v křížové válce. Zlo zvítězilo a s ním začali moci chaosu vládnout nad mocnostmi řádu. Rhodan se probudí a vzpamatuje se i s Kaif Chiriathou ve volném vesmíru. Rhodan aktivuje Mooa a s malým robotem naprogramuje kosmické obleky obou Poslů na návrat k Hřibu na Thagarumu25).

Na děravém Mostě do nekonečna spadne Galorňanka do jedné díry mezi fošnami, ale Perry Rhodan jí vytáhne. Přitom zpozorují oba Poslové, že se fošny do Mostu opět vracejí. Pozemšťan a Galorňanka chtějí nyní ve dvou jít k Proto-bráně, ale Most je při svém otáčení nejdříve s prudkou ranou přenese k neznámému Hřibu, přes který uvidí hrozivé černé město pod šedivým nebem plným mraků. Jeho nahuštěné, kilometr vysoké, temné věže mají tmavá, neosvětlená okna. Mezi nimi jsou rozpoznatelné dva kilometry vysoké šípovité kosmické lodě. Půldruhého metru vysoký bojový stroj, který Perry Rhodanovi ihned připomene kostru na Mostě26), střílí zvenku na Hřib paprskovou zbraní a vrhá nože. Paprsek Dóm sice odrazí, ale jeden z hozených nožů zasáhne Kaif Chiriathu smrtelně. Prostřednictvím její propustky otočí Rhodan Most, ten ale uvízne v nicotě. Zatímco se Rhodan snaží těžce zraněné Galorňance pomoci, zaútočí na něj nůž vlastní silou. Vrhne ho ale do hlubiny. Teprve nyní se Most otočí k Proto-bráně. Protože je ale Most se podle výpovědi Propusky právě nastavuje a nemůže se otočit směrem k Proto-bráně, podpírá Rhodan Kaif Chiriathu, která chce zemřít na Gaalu27), na cestě ke Galornskému Hřibu na druhém konci Mostu. S Foremonovou pomocí se dostane umírající Galorňanka na náhorní plošinu do Srdce-Pět. Tam Kaif Chiriatha zemře a Rhodan zažije redukci štěstí28).

Zatímco Foremon jako strážce Hřibu na Galornu zůstane29), vstoupí Perry Rhodan na Most do nekonečna, který znovu ztrácí fošny. Na poloviční cestě k Proto-bráně je přepaden jedním žijícím, půldruhého metru vysokým kostlivcem, kterého po tvrdém boji může srazit do hlubiny. Kvůli zvláštnímu průběhu času na Mostě ukazuje jeho chronometr stále ještě 29. dubna, když Rhodan dosáhne Proto-brány. Po nenadálem energetickém trhnutí začne Most pulzovat a bílý portál se otevře. Propustka oznámí, že asi nachází konec Konstitučního roku. Rhodan projde bránou a objeví se na balkóně obrovského Hřibu, který se vznáší v absolutní nicotě30). Před jeho zraky se objeví diskový svět Poutník.