Perry Rhodan 2290 (Česká obálka) Perry Rhodan 2290 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2290
Název:Daellianův boj
(Daellians Kampf)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:8. července 2005
Vydáno v češtině:2013
Čas děje: 1333 NGL
DRAGUUN odstartoval – následuje shromažďovací rozkaz
Hlavní postavy románu:

Malcolm S.Daellian – Hyperfyzik velí k útoku.

Hytaht – Krvavá Stráž je zklamána.

Ascari da Vivo – Mascanta čeká na správný moment.

Timm Kammschott – Vědec bojuje proti své fobii.

Ranjif Prageš – Velitel lodi RICHARD BURTON musí sledovat Daellianův kurz.

Zemi má ve svých spárech samozvaný bůh Gon-Orbhon, vzniklý z nešťastné symbiózy šíleného Nokturnského úlu a nesmrtelného Ochránce. Gon-O lační po ARCHETIM, mocné superinteligenci, jejíž mrtvé tělo je již po 20 miliónů let uloženo ve Slunci.

V zoufalé akci obětují Myles Kantor a jeho vědecký tým své životy, aby oddálili hrozící zánik Sluneční soustavy. O těchto událostech nemají tušení Malcolm S. Daellian a pozemská expedice, operující u místa Gon-Orbhonova vzniku ve Velkém Magellanově mračnu. Posádka RICHARDA BURTONA musela dokonce uprchnout před převahou lodí protivníka, její cíl však zůstal stejný – je třeba zadusit hrozbu u kořene a zničit Nokturnský úl Satrugar, centrum moci Gon-Orbhona.

Odpovědnost za úspěch mise má na svých bedrech Malcolm S. Daellian. Tento vědec je nucen činit strategická rozhodnutí a tak začíná DAELLIANŮV BOJ


Start nákladní lodi DRAGUUN nezůstane skryt posádce RICHARDA BURTONA, neboť OBJEVITEL se ukrývá v zaměřovacím stínu slunce, kolem něhož krouží Dyonova země. Při průzkumu nákladního plavidla, jehož pohonná soustava opět zcela selhala, jsou nalezeny dva nefunkční Kybbské BODCE. S těmito pomocnými čluny je možné proniknout do soustavy Parr, nejdřív však musí být s pomocí pozemské techniky přizpůsobeny podmínkám zvýšené hyperimpedance. Přestavbě člunů se věnují nejlepší technici a vědci expedice, mimo jiné i Zaliťan Trerok, průvodce Ascari da Vivo. Mascanta s Trerokovou účastí na opravách souhlasí pod podmínkou, že bude moci se svým osobním strážcem Qertanem volně vstoupit do DRAGUUNU. Daellian nemůže než souhlasit.

Když je zachycena zpráva ve starém kódu USO, vyšle Daellian k průzkumu křižník EAGLE. Ten brzy narazí na odesílatele zprávy: Jako posila pro plavidla operace Krystalová bouře dorazily do Velkého Magellanova mračna dva bionické křižníky. Na jednom z nich se nalézá Hytath, Krvavá stráž. Hlídka informuje posádku RICHARDA BURTONA o nových událostech. Daellian, který si nemůže dovolit tahanice o kompetence, odešle Hytatha s jedním z rejnočích plavidel zpět do Mléčné dráhy. Druhý bionický křižník, ZRAK, zůstane jako cenná posila v VVM. Náhle se skrze čerpací paprsek prožene energetický orgán a rozpoutá v soustavě Parr hotové peklo. Daellian ihned pochopí, že je o Mylesem Kantorem iniciovaný útok na Gon-O a poručí přímý útok flotily Krystalové bouře na Parrakh. DRAGUUN je pod dohledem dvou křižníků zanechán v systému Dyon.

V soustavě Parr skutečně probíhá vzpoura. Vojska Kybbů se snaží vzájemně rozstřílet na kousky – Gon-Orbhon byl zřejmě energetickým pulzem natolik popleten, že dal svým loďstvům rozkaz, aby střílela na vše, co se hýbe. RICHARD BURTON okamžitě nabere kurz k planetě Parrakh, aby pomocí transformačních kanónů zničil Nokturnský úl. Kybbové však nejsou zmateni natolik, aby si nepovšimli RICHARDA BURTONA – OBJEVITELE zachytí Kybb-Titán a zabrání pozemské lodi, aby se dostala na dostřel k úlu. V poslední sekundě provede Daellian nouzový manévr a BURTONA zachrání. Také zbytek pozemských jednotek musí opustit soustavu Dyon. Mezitím se iniciativy chopí Ascari da Vivo. S Qertanovou pomocí zcizí jeden z kybbských BODCŮ, pro jeho pozici na DRAGUUNU pokřtěný jménem TOP. Arkonidanka zavraždí na člunu pracující vědce a strážné a s TOPEM prchne do systému Parr. Hodlá proniknout ke Gon-Orbhonovi a nabídnout mu pojeneckou smlouvu s arkonidskou říší, namířenou vůči Pozemšťanům...

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál