Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Therema
hledat
Informace o postavě:
Rok narození:1312 nebo 1313 NGL
Úmrtí:30. ledna 1331 NGL
Výška:1,60 m
Národ:Arkonidanka
Popis:vysoká, štíhlá, okouzlující; modré oči, dlouhé blond vlasy, opálená kůže

Therema byla přítelkyní a milenkou Kantirana da Vivo-Rhodana.

Vzhled

Asi 1,60 metru vysoká, štíhlá, okouzlující koloniální Arkonidanka s modrýma očima, typickými dlouhými světle blond vlasy a opálenou kůží byla osobní švadlenou Cel'Mascanta Khilura da Ragnaari.

Charakter

Byla velmi láskyplná a citlivá. Kromě talentu vynikající švadleny se vyznačovala svědomitostí a také přímočarým jednáním. Jejím upřednostňovaným parfémem byl chiwan.

Dějiny

Přesné datum jejího narození není známo, mohlo by se však jednat o roky 1312 nebo 1313 NGL. V roce 1327 NGL potkala na tržišti na pobřežní promenádě ve městě Šulukai na Arkonu I Kantirana. Míšenec vytáhl jejímu possonkalovi jménem Raffid z tlapky skleněný střep.

Při druhém setkání na témže tržišti o šedesát dnů později došlo k prvnímu krátkému rozhovoru mezi oběma mladými lidmi. Když Therema opustila trh, Kantiran sledoval její kluzák až do Khasurnu rodu Da Ragnaari. Zde ho zatkli celisté, ale po Theremině přímluvě byl propuštěn. Mladá žena ho pak pozvala do svého bytu.

V budoucnu trávil Kantiran u Theremy každou volnou minutu. Mohl se jí zcela otevřít, a našel u ní útočiště. Poskytla mu oporu, kterou potřeboval, aby ho nezlomil tvrdý výcvik v elitní škole Paragetha. Po společně strávené dovolené v zimě 1328 NGL změnil hvězdný míšenec svůj zevnějšek, odložil přestrojení čistokrevného Arkonidana a vrátil se ke své původní, černé barvě vlasů.

Když se Raffid kvůli zanedbávání otrávil keřem Albon, dvojice ho zanesla k veterináři jménem Mal Detair. Tak se Kantiran seznámil se svým budoucím nejlepším přítelem a průvodcem.

Na rozdíl od Kantirana si Therema velice brzy všimla očividného rozporu ve způsobu, jak se k míšenci chovalo jeho okolí: Ačkoli to byl outsider a míšenec a kde kdo mu házel klacky pod nohy, těšil se maximální protekci. Therema cítila, že s Kantiramem mají své plány samotní vládci Křišťálového impéria a že ona, neurozená žena, jim stojí v cestě.

K sedmnáctým narozeninám darovala Therema Kantiranovi bunda z ynkonitem prošívané kůže, přešitou ze dvou starých loveckých oděvů Khilura da Ragnaari. Tento dar později míšenci prokázal dobré služby.

Dne 30. ledna 1331 NGL byla Therema z pověření Ascari da Vivo zavražděna Šalowainem zavraždit. Otrávilo ji štípnutí treviperů, exotického bodavého hmyzu.

Zdroj

PR 2200