Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Inkadye
hledat

Inkadye (* pravděpodobně kolem 70 milionů let př. n. l., † 21. listopadu 1347 NGL) byla Sorgorka.

Vzhled

Byla 1,80 m vysoká a vážila 70 kg. Inkadye měla drobnou postavu. Dva prsty na levé ruce měla pravděpodobně umělé. Dokázala je oddělit a ovládat mentálními impulzy.

Inkadye byla s největší pravděpodobností relativně nesmrtelná.

Charakteristika

Byla plně na straně kosmokratů. V průběhu svého zajetí KOLTOROCEM jen zdánlivě rezignovala, ale nikdy se nevzdala svého plánu jednoho dne KOLTOROCA zabít, aby odčinila svou chybu.

Dějiny

Zhruba 70 milionů let před Kr.

Před 70 miliony let se Inkadye jménem kosmokratů vydala na misi, jejímž cílem bylo nastolit mír v galaxii Serdragon, zmítané strašlivými válkami. Kosmokraté ji pro tento úkol neznámou dobu cvičili. Jejím partnerem a pobočníkem byl Jocashn. Po desetiletích vyjednávání se jim podařilo přivést obě válčící strany - Auper'comy, pocházející z V'Aupertirů, a hmyzoidní Kollogomy - k jednacímu stolu ve Světelném městě Paragor, postaveném v architektonických stylech obou národů. Nejdůležitějším nástrojem pro udržení míru měla být vyšší, zprostředkující autorita. K tomuto účelu poskytli kosmokraté biofórou k životu probuzené psionické potenciální pole, které mělo být vybaveno kopiemi vědomí nesčetných Auper'comů a Kollogomů. Inkadye pozorovala proces vytváření entity z Paragoru. Dala entitě jméno, které v jejím jazyce znamenalo "nositel naděje". To jméno znělo Koltoroc.

Entita však byla zkažena útokem chaotarchů. Mocnosti Chaosu vyslaly element temnoty, který zaútočil na Koltoroca. Ten byl sice zahnán na útěk biofórou, ale při tom se oddělila kvanta temnoty a splynula s Koltorocem. Vznikl tak předchůdce negativní superinteligence, který zabil všechny živé bytosti v Paragoru a okolí, aby pohltil jejich vědomí. Koltoroc ušetřil pouze svou "matku" Inkadyi, ale ovládl její vůli a donutil ji opustit se Světelným městem Serdragon.

...

Zdroje

PR 2482, PR 2492, PR 2498

Tento článek obsahuje základní informace převzaté ze stránky »Inkadye« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org) a v budoucnu bude rozšířen