Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické stanice > TRAICOON 0098
hledat
TRAICOON 0098
TRAICOON 0098
© Rainer Castor

TRAICOON 0098 byla Tvrz Kolony, kterou Inspektor postupu vyslal k útoku na Zemi. Byly to právě jednotky z této Tvrze, které dne 4. února 1344 NGL zmasakrovaly vůdčí osobnosti Galaxie na Budovatelské konference národů. V té době se Tvrz zdržovala jen několik světelných hodin od Sluneční soustavy.

Konstrukce

Jednotlivé součástky Tvrze, jakož i stavební personál dopravují do cílové oblasti Kolonové přívozy. Montáž je provedena na místě.

Tvrz Kolony má podobu dvojitého T, její plášť skládá z vrstveného ricodinu. Stavba je celkem 16 kilometrů dlouhá, jedenáct kilometrů široká a devět kilometrů vysoká. Pevností se táhnou dvě gigantické šachty se zlatým vnitřním ostěním. Celý konstrukt je zakroucen o 7,5° a může být spojen s dalšími Tvrzemi. Pokud je sestaveno okolo 2 000 Tvrzí, vzniká útvar ve tvaru dvojité šroubovici, asi 20 000 kilometrů dlouhý.

Nejdůležitějšími defenzívními systémy jsou projektory temnopole o průměru 500 kilometrů a fraktálový zvon. Standardní útočnou zbraň pak představuje vrhač potenciálu.

Když je dokončena montáž Tvrze, přijde na její palubu definitivní posádka a je zde umístěna Eskadra Chaosu.

Dějiny

Začátkem února 1344 NGL byla pevnost ještě nedokončena, chránilo ji však už temnopole. Zbraně Tvrze zničila pomocí umocňovačů potenciálu křižníky BRIXBIE a FRIDTJOF NANSEN, což k ní však přilákalo pozornost pozemské domovské flotily. Dne 14. února 1344 NGL byla Tvrz zničena, přičemž její velitel Zerberoff unikl.

Posádka

Této Tvrzi velel Duální kapitán, což ukazuje, jak významným cílem je pro Kolonu Sluneční soustava, potažmo Země. Za normálních okolností jsou do velení Tvrzí nasazováni Gančkareni.

Zdroje

PR 2300, PR 2301, PR 2303