Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2511
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2511
Název:Stíny v ráji
(Schatten im Paradies)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:02. října 2009
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 14621463 NGL
Kronika Stardustu – z nicoty přijde zvláštní host
Hlavní postavy románu:

Sean Legrange – Ministr obrany Unie Stardust obhajuje svého otce.

Stuart Lexa – Viceadmirál střeží polyportdvorec.

Timber F. Whistler – Podnikatel se v umělém těle vrací na politické jeviště a v čele „Sboru lokálního klidu“ « se stává administrátorem.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů, v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec zaútočí nebezpečná mocnost, Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

V nebezpečí se ocitne i jiná část lidstva. Je zachyceno nouzové volání od Pozemšťanů, kteří se před více než jedním stoletím odstěhovali do vzdálené, údajně bezpeční části vesmíru. Historie lidstva v kulové hvězdokupě Far Away je plná zvratů a překvapení. Tak nebo tak se nakonec musí objevit STÍNY V RÁJI...


Robotické tělo Timbera F. Whistlera je nadále modifikováno a vylepšováno. Nestárnoucí Whistler se poté, co ho opustila Belyona Anshinová, vrací na politický parket. Mezitím přestal věřit, že za jeho osudnou kluzákovou nehodou stál Duncan Legrange. Namísto toho předpokládá zásah ID. V roce 1462 NGL se opět stává administrátorem soustavy Stardust a postará se o obnovení průzkumu NEO-OLYMPU, z bezpečnostních důvodů pozastaveného roku 1416 NGL tehdejším administrátorem Telmachem Istbanem (v neposlední řadě na podnět Strany mezihvězdné ostražitosti pod vedením dcery Kratona Furtoka – Helen).