Drackrioch

z Databáze Multiversa
Astronomická data:
Soustava:Yoxa-Sant
Galaxie:Nypasor-Xon
Vzdálenost k Mléčné dráze:58.4 mil. LY
Počet měsíců:0
Dobra rotace:21.3 h
Gravitace:0.98g
Průměrná teplota:26.9°C
Obyvatelé:Kelsirové

Drackrioch je třetí, přibližně jako Země velká planeta modrého obřího slunce Yoxa-Sant v galaxii Nypasor-Xon. Obyvatelé Drackriochu se nazývají Kelsirové.

Drackrioch byl z větší části pokrytý vodou, bylo zde velké množství ostrovů, z nichž se osm dalo označit za kontinenty. Nejmenší kontinent nesl jméno Troltungh. Jediné známá osada na Drackriochu byla Salkoor u jezera Grenoth. (PR 801)

Na planetě panovala extrémně vysoká vlhkost vzduchu - přes 96%.

Celá planeta byla obepnuta obrovským krystalickým mřížkovým pouzdrem Císařovny z Thermu a tvořila tak střed mocenské oblast Císařovny z Thermu, která z Kelsirů udělala svůj první pomocný národ.

V roce 3583 žilo na planetě 200 milionů Kelsirů. (PR 800)

Historie

SOL přiletěla k planetě Drackrioch poprvé v dubnu roku 3583, aby získala souřadnice Země. Další a prozatím poslední návštěva proběhla v roce 3585, když SOL na Drackrioch odvezla mozek bývalého Mocného Bardioca, který se tam spojil s Císařovnou z Thermu.

Asi o 200 let později už byl Drackrioch neobyvatelný, poté co THERMIOC na útěku před BULLOCEM rozpustila krystalické pouzdro, které planetu obklopovalo. Zvýšené sluneční záření odpařilo moře a zemi zničily erupce vulkánů a dolů dopadnuvší krystalické masy.