Perry Rhodan 2533 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2533
Název:Cesta do světa nikoho
(Reise in die Niemandswelt)
Autor:Wim Vandemaan
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:05. března 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: březen 1463 NGL
Je mrtvým cizincem – v říši přízraků má mocného nepřítele
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Rezident potká hrozného protivníka.

Mondra Diamondová – Rhodanova družka se zdráhá uvěřit v Rezidentovu smrt.

Lloyd / Čubaj – Koncept zkoumá polyportdvorec DARASTO.

Grek 124 – Medik by raději sám nesl zodpovědnost.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2533 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů (LSP), v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

Perry Rhodan následuje nouzové volání Pozemšťanů ze vzdálené soustavy Stardust. Zde je mu sděleno, že jeho starý přítel a mentor – superinteligence ID – je díky probíhajícím událostem v akutním ohrožení. Skrze polyportovou síť se Rhodan vydává na záchrannou misi. Cesta ho nakonec zavede do Andromedy, kde se zaplete do vražedného boje mezi Maahky. Pro Rhodana je to CESTA DO SVĚTA NIKOHO