FANTASY

Výzkumný křižník FANTASY byl první terranskou kosmickou lodí s lineárním pohonem, které vele plukovník Jefe Claudrin. Byla dokončena v roce 2102 v nových loděnicích na Měsíci.

Konstrukce vychází z kulovitého lodi typu těžký křižník třídy TERRA. Prstencové zesílení je ale ve srovnání s tehdy normálními loděmi výrazně větší a nacházejí se v něm dodatečné elektrárny pro kalupův kompenzační konvertor.

Hlavní zdroje energie jsou tvořeny fúzními reaktory a mají celkový výkon přes 220 tisíc megawattů, což je ale pořád nedostatečné pro pokrytí maximálního příkonu kalupova konvertoru. Maximální rychlost, které lze dosáhnout se nachází kolem pětadvacetimilionnásobku rychlosti světla.

Posádka

velitel plukovník Jefe Claudrin 1. důstojník major Hunts Krefenbac velitel palby poručík Brazo Alkher vedoucí inženýr kapitán Clyde Nacro šéf robotských oddílů Stana Nolinov šéf komanda pro zvláštní úkoly poručík Mahaut Sikhra šéf matematik doktor Carl Riebsam

Historie

FANTASY odstartovala s Perry Rhodanem a politickou, vojenskou a vědeckotechnickou elitou Solárního impéria ke zkušebnímu letu (Operace cílová hvězda), aby se vyzkoušel nový pohon. Když během lineárního letu proletí slunce, strhnou za sebou ochranné štíty část sluneční hmoty. Dochází k energetické interakci mezi ochranným štítem Modré soustavy Akonanů a FANTASY je k němu nezadržitelně přitahována.

Po průletu štítem jsou zaměřeny silné strukturální otřesy a loď přistane po mezipřistání na měsíci Xölyar (terransky Ramses) na páté planetě Drorah (terransky Sphinx). Terranci se setkávají s Auris z Las-Toóru. Po útoku Akonanů ochromujícími zbraněmi uprchne FANTASY z Modré soustavy. Kvůli ukvapenému útěku se loď ztratí poblíž centra Mléčné dráhy.

Pravděpodobně kvůli sabotáži Akonanů exploduje pohon FANTASY. Z celkem 300 mužů posádky jich 82 přežilo a zachránilo se s pomocí relativně nepoškozeného space-jetu na blízké, organickým materiálem pokryté planetě. Tento organismus na přeživší zaútočí. Trosečníky následně zachrání pašerák Samuel Graybound.

FANTASY byla opuštěna, hnala se dál vesmírem, a pravděpodobně později explodovala. Nicméně let FANTASY znamenal začátek 3. epochy lidstva.

Aktuální data:
19.9.2021
1566 před NGL
5. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459476.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!