Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1748
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1748
Název:V bludném kruhu
(Im Teufelskreis)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1218 NGL = 4805
Setkání nesmrtelných - v neskutečném prostředí
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se opět nachází v bludném kruhu vzpomínek

Perry Rhodan - Pozemšťan hledá svého přítele Bullyho

Nadja a Mila Vandemarovy - zrcadlově narozené prolomí zrcadlo iluzí

Gucky - Ilt jde až na hranici svých sil

Když nositelé aktivátorů se svými rejnokovými loděmi a peletonem Nokturnů 31. března 1218 NGL proniknou do mračna prachu Srdce Abruse, jsou přemístěni do pseudorealit, které vycházejí z aspektu jejich vlastních minulostí a jejich události se ve stále podobných formách opakují.

Mila Vandemar se opět nachází krátce před návštěvou Guckyho a Cadfaela Beneka na Gäa1). Sice okamžitě pozná, že tam není její dvojče, ale že stojí proti abrusské pseudobytosti. Nadja Vandemar má stejnou příhodu. Díky své zvláštní vazbě se obě sestry dokáží dostat z pseudoreality a naleznou cestu k sobě. Jako ostatní nesmrtelní se zdržují na ledové planetě, která se nachází uvnitř prachového mračna, jehož povrch nemá ale žádné abrusské krystalické struktury. S pomocí Nadjina paradaru osvobodí dvojčata nejdříve Guckyho z pseudoreality.

Myšob se zdánlivě nacházel na dlouho hledané planetě Iltů2). Ačkoliv cizí myšoby rychle odhalil jako pseudoživot, byl zas a znovu nucen k teleportaci, která ho přiváděla k výchozímu bodu individuální iluze. Společně s Guckym mohou Vandemarova dvojčata osvobodit postupně ostatní nositele aktivátorů.

Perry Rhodan se nachází 17. června 1971, dva dny před odletem STARDUSTU k Měsíci3), na základně US-Space Force a zaplétá se ve stále marných pokusech navázat kontakt s Reginaldem Bullem stále hlouběji do bludného kruhu.

Alaska Saedelaere je nucen v roce 3428 neustále opakovat transmiterový skok z obchodní stanice Bonton na Peruwall, při kterém se kdysi srazil s fragmentem Cappina a tak se stal nositelem masky4).

Icho Tolot se nachází v roce 2400 na Halutu krátce před tím, než s Orsonem Coulem a Heynem Borlerem, dvěma přeživšími z pozůstalých z OMARONU, vyrazil na Terru5). Ačkoliv Haluťan iluzi prokoukne, nemůže jí vlastní silou uniknout.

Dao-Lin-H'ay se nachází v roce 430 NGL, v čase, kdy byla hlasem Ardustaar zavolána ke kartanskému tajnému světu Vaalusa6). Hlas jí ale tentokrát nutí střílet na stanici, aby tak zneškodnila vražedného terranského špióna, a tak znovu prožívá noční můru.

Myles Kantor prožije v roce 1171 NGL výstřel Njela Bohannona7) díky individuálnímu štítu bez úhony, musí ale pokus o vraždu stále znovu opakovat.

Reginald Bull zažije znovu rozhovor, který v roce 3581, přímo před pádem Země do Schlundu, měl s NATHANEM8). Tentokrát se ho ale účastní také otec Ironside9), a měsíční pozitronika mu oznámí, že dvacet miliard do ID vstoupivších Terranců bude obětováno Abruse, aby se tak splnil Velký plán.

Michael Rhodan se opět objeví ve své staré roli Svobodného obchodníka Roie Dantona ve FRANCIS DRAKE, dříve než tento přiletí k Rubinu a vyvolá tak nepřímo konflikt s OLD MANEM10). Když ho Perry Rhodan, který v tuto dobu Dantonovu masku ještě neznal, pozdraví jako svého syna, odhalí Michael okamžitě, že se jedná o abrusský pseudoživot a dostane se tak opět k výchozímu bodu klamné reality.

Juliana Tifflora přemístí iluze jako kadeta do 28. června 198211). Tentokrát vyjde z jeho konfliktu z rivalem Humpry Hifieldem jako vítěz. Když ho nakonec navštíví Rhodan, aby z něj udělal kosmickou volavku11), zasáhne Overhead12), který ovšem nosí rysy Hifielda, a jeho pseudoreální smyčka začne znovu.

Ronald Tekener se dostane do roku 2395, před odletem k nakaženému světu Lashat13), jako specialista USO na Lepso14). Přesto je konfrontován se jmény Larsat-Orn15) a Irna Irsata16), které pro něj získaly význam teprve později.

Atlan je nakonec nucen znovu zažít den roku 2406, kdy musel na Tamaniu zabít Mironu Thetin, aby jí zabránil pomocí cesty časem vyhladit lidstvo17). Protože chce pro sebe a milovanou ženu umožnit společnou budoucnost, pokouší se Arkonidan zas a znovu zoufale změnit průběh událostí. Ale když po mnoha neúspěších cítí, že konečně dosáhl svého cíle, je Guckym vyproštěn z klamné reality.

Pomocí teleportace může myšob nesmrtelné 2. dubna 1218 NGL dostat zpět k rejnokovitým lodím. Bezprostředně poté vysvětlí dvojčata Vandemarova, že Abruse nyní zaútočí všemi svými silami.