Menu

Stalker

(přesměrováno z: Tal Ker)
Informace o postavě:
Další jména:Captain Ahab, Tal Ker, Mosek ban Osfar
Datum narození:?
Místo narození:pravděpodobně Etustar
Úmrtí:1172 NGL
Výška:2.00 m
Národ:Sothové
Popis:zcela bez vlasý, šlachovitý, ještěrovitý
Stalker
Stalker
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 1252: Start Vironautů
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 1577: Konečná stanice Etustar
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Sotho Tal Ker neboli Stalker, jak ho Homer G. Adams poprvé nazval, byl vyslanec válečnického kultu z Mocenské oblasti ESTARTU. Jednal také pod pseudonymem Varovatel, jako skokanský patriarcha Captain Ahab eventuálně Mosek ban Osfar.

Stalker byl mistrem intrik a citlivé prohnanosti. Nebylo jisté, co má doopravdy v úmyslu.

Skutečný vzhled

Jeho tvář působila ještěrovitě. Místo nosu měl zobáku podobný, rohovitý výrůstek s širokou, vyčnívající pusou, jejíž zesílený, ale dolů vytažený horní ret působil smyslně. Čelo bylo rozevláté a lemováno od nosu stoupajícím kostním hřebenem. Mezi vyhraněnou jařmovou kostí a silně vystouplými lícními kostmi se nacházely žluté oči s černými pupilami. Byly kryty třemi trojúhelníkovými očními víčky. Projevy mrkání ale nebyly poznat. Zvlášť markantní byla mimika, když pracovaly svaly při pohybu spodní čelisti.

Krk byl tvořen čtyřmi silnými zesíleními, přičemž každé bylo o 90° stočeno vůči ostatním, takže se hlava dala otáčet až o 360°.

Hruď byla tvořena žebrovanými kostními deskami. Stalker vždy nosil záďovou tornu (PSÍ-presor), která vyplňovala jeho dutá záda. Kromě toho měl prodlouženou kostrč, která vypadala jako ocas z půl tuctu chrupavek a který téměř vodorovně vedl ze silné pánevní kosti. Při pohledu na něj musel člověk očekávat, že při každém pohybu musí zaskřípat nebo prasknout. Přesto se Stalker pohyboval tiše a pružně. Byla přitom vidět hra svalů a šlach. Jeho pohyby přesto působili svižně a graciézně.

Jeho tenké ruce a nohy zřejmě byly tvořeny jen kostmi. Vysoce posazené ramenní klouby a kolena byly vybaveny zesílenými kostními útvary z výstupky, které byly podobné čepům.

Po prohraném souboji se Sotho Tyg Ianem se expertům z Tahunu nepodařilo zcela obnovit jeho původní vzhled, také ale pro to, že Stalker zmizel před svou celkovou regenerací. Od té doby byl vysoký už jen 1.72 metru. Jeho tělo působilo srostle, brada byla šikmá, pravé rameno viselo, z kříže bujely tři hrbolovité výrůstky. Pravé oko působilo, jako by chtělo vyskočit z důlku, pohled byl nepřirozeně strnulý. Jen levé oko bylo ještě v pořádku.

Masky

Varovatel

Maska Varovatele představovala člověku podobného humanoida. Stalker tak vypadal, když navázal kontakt s Homerem G. Adamsem. Maskování bylo ale odhaleno Taurecem.

Varoval měl úzkou, soudkovitou hruď. Břicho bylo vyklenuté dopředu, na dlouhém krku seděla široká, neomalená tvář se širokými ústy. Měl hnědé oči bez obočí a široké čelo. Jeho jemné ruce měli pět prstů, stejně tak nohy, ze kterých vyčnívaly patní kosti. Loketní a kolenní klouby byly výš než u Terranců. Hruď byla soudkovitá kvůli tomu, že se uvnitř ní ukrýval Skorsh, Tal Kerův Animateur.

Jako Varovatel se Stalker ukrýval za stříbrným ochranným štítem.

Captain Ahab

Captain Ahab byl asi 1.90 metru vysoký, měl vystouplá ramena a soudkovitý hrudní koš, dlouhé, zrzavé vlasy a stejně takový plnovous, který mu sahal až téměř k pasu. Jeho nohy působily srostle a byly vykloněny stranou. Pohyboval se tak stranou jako krab.

Paraschopnosti

Stalker byl psí-reflektorem, mohl tedy odrážet, zesilovat a proměňovat myšlenky jiných živých tvorů. Byl schopen ovlivňovat dokonce i mentálně stabilizované osoby a mutanty a měnit jejich vzpomínky.

Historie

Chronofosílie

Stalker se v Mléčné dráze objevil během konečného boje o chronofosílie. V listopadu 428 NGL se spojil radiogramem s Homerem G. Adamsem. Podle svých údajů měl v mocenské oblasti ESTARTU nalézt opuštěnou TSUNAMI TS-114. Odletěl s ní do Mléčné dráhy aby se v ochraně ASP dozvěděl víc o poměrech v Mléčné dráze. Adams mu okamžitě začal věřit a ukryl Sotha, kterého nazval Stalker, protože ho oslovoval prostředním jménem Gershwin v Ocelovém dvoře. Aby toto umožnil, musel Adams přesvědčit ještě dva další Hanzovní mluvčí Timo Poranteho, Celeste Miranitares a Patricu Kolmeth. Každý z nich teď dlel neustále jako ochránce a stráž v Ocelovém dvoře.

Stalker odtamtud působil jako Varovatel. Ačkoliv si to s Adamsem nedomluvil, on ho kryl. Zpočátku neutrálně, se Stalker stále víc míchal od událostí kolem chronofosiílií, Dekalogu elementů a Pána elementů. Jeho upozornění vděčí galaktici, že mohli vypátrat poslední základnu Dekalogu SKLAD a zničit ho. Dekalog Elementů tak přestal existovat. Z odvety za to se, v té době devolující Pán elementů, pokusil o atentát na Stalkera, který ale nevyšel.

Stalker zmanipuloval vzpomínky trojice Hanzovních mluvčí a Adamsovi předložil tak, že oni provozovali pirátský vysílač Acheron. Adams následně ukryl Sotha a dva Hanzovní mluvčí v TSUNAMI-114. Odtamtud Stalker nadále provozoval Acheron, čímž na sebe upozornil Ronalda Tekenera. Stalker mu zmanipuloval vzpomínky.

Později oznámí, že si jeho superinteligence přeje, aby národy mocenské oblasti ID, později speciálně vironauty, pozval do dvanácti galaxií mocenské oblasti ESTARTU a navázal obchodní styky s Kosmickou hanzou.

Sotho Mléčné dráhy

Rozmíška mezi Rytíři Hlubiny Perry Rhodanem, Atlanem da Gonozalem a Jenem Salikem a kosmokraty přišla Stalkerovy vhod. Rozmíšku ještě podporoval a nabídl vironautům s pozvánkou do mocenské oblasti ESTARTU cíl pro jejich lodě vytvořené z bývalého Viroimpéria.

Stalkerův nábor dopadl na úrodnou půdu. Miliony vironautů se vydali na cestu do ESTARTU, zatímco v Mléčné dráze vznikalo stále víc škol Upanišadu. Současně se národy Mléčné dráhy vydaly na Třetí cestu mezi kosmokraty a chaotarchy. K tomu bylo potřeba jen několik předpokladů. Jeden z nich bylo například školení a trénink v Upanišadu, kde se učilo učení ESTARTU.

V roce 430 NGL zabil Stalker svého animateura Skorshe, protože mu poručil zabít sám sebe, aby udělal místo novému Sothovi. Později byl Stygianem vystřídán na pozici Sotha Mléčné dráhy. V souboji na Terzrocku byl téměř zabit. Julian Tifflor ho odvezl na Tahun, kde ho částečně uzdravili. Roku 435 NGL odletěl pryč před dokončením rehabilitace.

Captain Ahab

Teprve v roce 443 NGL se poprvé objeví v masce skokanského patriarchy Captaina Ahaba. Jeho pravdivá identita byla dlouhou dobu známa jen několika osobám. Jako první informoval Niu Selegris a Juliana Tifflora kdo Mossek ban Osfar doopravdy je. S vlajkovou lodí OSFAR I táhl jako obchodník po Lokální skupině. V roce 446 NGL pašoval Ahab hlavně pararosu pro GOI. Jeho soupeřem přitom byl Elfahder Windaji Kutisha, kterému téměř padl do léčky. Na UDHURU vyzval k boji svého zástupce Stygiana a zabil ho. Po této akci přenechal Ahab svou loď osfarskému rodu a zabral GOMSTAR, se kterým odletěl do mocenské oblasti ESTARTU, aby vyhlásil konec válečnického kultu.

V ESTARTU narazil na Ijarkora, kterého přesvědčil o zperverzování Permanentního konfliktu. Poté se stopa Captaina Ahaba opět ztratila.

Temná staletí

V šedesátých letech 5. století NGL patřil k delegaci Galaktika, která jednala s Porleyty. Potom cestoval jako Pirát z Magellanu. Na Ayshran-Ho pátral se spolubojovníky proti Monosovi. Přitom používal OSFAR VI a OSFAR VII.

V roce 490 NGL se setkal s Perry Rhodanem, který se vrátil zpět v čase. Kromě toho se angažoval v prvním setkání mezi Cantary a galaktikem. Potom se v Temných staletích jeho stopa opět ztratila.

V roce 1146 NGL se Icho Tolot a Domo Sokrat setkali v Andromedě s Captainem Ahabem, když pátrali po svém národu. O něco později se setkal Captain Ahab se Sato Ambushem na Lokvorthu, přičemž tam působil pod pseudonymem Balaamem s lodí OSFAR XV. Jak překonat obranný val Mléčné dráhy nemohl ale pararealistovi poradit.

Vstoupení do ESTARTU

Od roku 1170 NGL vystupoval opět ve svém původním tvaru. V roce 1172 NGL odletěl s lodí ROBIN zpět do své mocenské oblasti a vstoupil do ESTARTU.