Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 707
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 707
Název:Arénový bojovník
(Der Arenakämpfer)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3580
Ronald Tekener jako otrok na Marsu - a v aréně smrti
Hlavní postavy románu:

Kalteen Marquanteur - Atlanův nejlepší muž v roli otroka

Lagot Vermallon - Marquanteurův pán a velitel

Orlanda Griffithová a Harun Griffith - pár zabijáků

Kertan Tigentor, Vross Barratill a Ertyn Grammlond - vědomí tří Staromutantů v tělech Multi-cyborgů

Ettoman - Skokan, který s otroky jedná jako s plnohodnotnými lidmi

Multi-cyborgové Vross Barratill, Kertan Tigentor a Ertyn Grammlond, jejichž mozky byly vymodelovány buněčnou plazmou ze Světa sta sluncí1) ale neobsahují žádnou pozitronickou část, aby mohli být zaměřeny, převezmou obsahy vědomí Wuriu Sengua, Tako Kakuty a Betty Toufryové. Duše mutantů jsou stabilizované PEW-kovem, který byl zakomponován do těla Mucyů. Aby Leticrona zneškodnili, odlétá trojice zdánlivých Supertěžkých na normální lodi pro cestující KEHATRON II k Marsu.

Tam žije Ronald Tekener v masce Kalteen Marquanteura jako otrok Supertěžkého Lagot Vermallona. Kromě toho se mu tajně podařilo společně s Kun-Sool, vysokým knězem provizorního chrámu Báalol, proniknout do Little Melrose, ilegální organizace, která ovládá na Marsu černý trh. Výměnou potravin za drogy podlamují Antiové morálku okupantů a zmírňují tak zároveň životní podmínky utlačovaných obyvatel. Kromě toho byl specialista USO zvolen mistrem »Opatrovníků Věčného ohně«, sekty, která zvěstuje zjevení Vhratoa. Vlastního cíle, proniknout k Leticronovi, který žije uprostřed ocelové pevnosti na Saturnově měsíci Titanu, ale Tekener nedosáhnul.

Nedaleko od Mars-Portu založené Colderanské arény pozoruje Tekener, jak dvojčata Orlanda a Harun Griffithovi jako gladiátoři nastupují proti Tyrovi z extrémní planety Akruthon, obrovské okrillovité2) bytosti se třemi hlavami. Po tvrdém boji zabje Harun Griffith nakonec Tyra s varganišským mečem3). Protože Lagot Vermallon na radu svého služebníka vsadil na Tyra a proto prohrál hodně peněz, schvaluje, aby se jim postavil Tekener. S pomocí Mynra Buccuona, kamashitského zvířecího mistra4) Colderanské arény se Tekener dostane k bojovému seznamu mistra arény Trantora Zharima a dozví se tak, že má nastoupit proti sadistickým dvojčatům Griffithovým. Den po té, co ukrutně zabili ertrusanského gladiátora Amuna Parseitha, se jim má Tekener postavit. Účinkům halucinogenní flétny, kterou používá Orlanda Griffithová, Terranec odolá. V dalším průběhu beje je zasažen otráveným nožem a vyká proto nečekaný pohyb, takže Harunem Griffithem vržené kopí nezasáhne jeho, ale jeho sestru a zabije jí. Harun Griffith zaútočí poté na Tekenera ještě s větší zběsilostí a zabodne mu do prsou kopí. Padne ale za oběť noži, který nositel aktivátoru s poledních sil vrhl v obranném reflexu. Zatímco se Tekener zotavuje ze svého těžkého zranění, dozví se od Mynra Buccuona, že dvojčata Griffithova kdysi využívala jednu odbojovou organizaci proti Larům k vlastnímu obohacení a pak pro Leticrona zabili Ethyr Kamamtschuka, velitele Asteroidu partyzánů.

Díky svému buněčnému aktivátoru je Tekener již po třech dnech po boji v aréně uzdraven. Terranec má nastoupit proti jedovatým, medvědovitým Tucomanům, dává ale přednost tomu, že se skryje. Protože si myslí, že Tekener je zvěstovatelem Vhrata, použije Vermallon sektu Věčného ohně, takže je Tekener zatčen Supertěžkými. Z Leticronovy Ocelové pevnosti přijde ale rozkaz dopravit ho na Titan. Barratill, Tigentor a Grammlond, kteří se až doposud snažili jen s malým úspěchem získat informace o Prvním Hetranovi, se dozvědí o zatčení Tekenera a rozhodnou se ho následovat.

Koordinátor Supertěžkých, který je ve stejné době informován o událostech v systému Caldhora, radí Vermallonovi, aby informoval jen Leticrona, ale ne Lary.