Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Třídy kosmických lodí > Třída IMPÉRIUM (pozemská)
hledat

Třída IMPÉRIUM (pozemská)

Technická data:
Forma:kulovitá
Průměr:1500 metrů
Pancéřování:dvojité terkonitové
Přistávací vzpěry:12
Pohon:
lineární (typ Kalup), transiční, 18 projektorů impulzního pohonu ve rovníkovém zesílení
Zrychlení:kolem 600 km/s2
Reaktory:162 jaderně fúzních
Posádka:2000 osob
Ofenzivní výzbroj:
těžká transformační děla na horní polokouli, 20 lehkých transformačních děl na obou polokoulích, 25 impulzních děl, 10 narkotizačních děl, 15 dezintegrátorů, 10 termozářičů v celkem 5 úrovních, torpéda
Defenzivní výzbroj:
HD-štíty
Pomocné čluny:
40 korvet, 70 space-jetů, 300 trojmístných ničitelů, 40 pětimístných kluzáků, 80 shiftů, 200 jednomístných stíhaček

Superbitevní lodě třídy IMPÉRIUM jsou kulovité křižníky o průměru 1500 metrů. Tyto lodě vycházejí z lodí arkonské třídy UNIVERSUM, které začal stavět Regent.

Během výpadu na Arkon ukořistili Terranci v roce 1984 první loď třídy UNIVERSUM VEAST'ARK a přejmenovali jí na TITAN. K poslednímu známému bojovému nasazení TITANU došlo v průběhu "Případu Kolumbus během invaze Druufů do Sluneční soustavy.

TITAN byl po ukradení silně modifikován a tak vznikla třída IMPÉRIUM. Následovalo několik zlepšení výstroje a výzbroje. V době Druufské války trvala stavba jedné této lodi na Zemi přes 16 let, v roce 2044 asi 12 let, zatímco Arkonským loděnicím to trvalo jen pět měsíců.

ARKON II, v roce 2047 nově vybudovaná vlajková loď Atlana jako imperátora Gonozala VIII., je pokládáno na zvláštní inovaci křižníků této lodní třídy.

Pokud se srovnává 40 kulovitých křižníků (pulci) nesených loděmi třídy IMPÉRIUM s 50 korvetami mnohem větší klasické ultrabitevní lodě třídy GALAXIE, pak se o superbitevních lodích třídy IMPÉRIUM dá hovořit jako o nosných lodích.

Superbitevní lodě třídy IMPÉRIUM tvořili až do nástupu 2500 metrových ultrabitevních lodí třídy GALAXIE vlajkové lodě Solární flotily. Také IMPERÁTOR, první vlajková loď USO, patřila k této třídě. Poslední vlajkovou lodí Solární flotily IMPERIÁLNÍ třídy byl CREST II.

Lodě terranské třídy IMPÉRIUM, původně stavěné pro vojenské účely, byli příležitostně přestavované a používány pro jiné účely. Einstein byl na přelomu 24. a 25. století použit jako extragalaktická kosmická stanice. Také speciální lodě jako RAWANA ve 25. století nebo SUN DRAGON ve 35. století byly přestavěnými superbitevními loděmi třídy IMPÉRIUM.

V roce 3584 byla NATHANEM na Měsíci, v sektoru F-50, postavena superbitevní loď IRONDUKE v rámci Plánu dokončení pro Koncepty.

Liga svobodných Pozemšťanů používala lodě této velikosti až do 5. století NGL. Ve Stoleté válce je následovaly menší jednotky třída ODIN o průměru 500 metrů, doplněné modulárními loděmi typu MERZ.

V rámci zbrojení ve 12. a 13. století v souvislosti s konfliktem mezi Křišťálovým impériem a LSP následoval návrat k velkým bojovým lodím. Na arkonské straně vznikly 1500 metrové superbitevní lodě třídy ZHYM-RANTON jako tendrové bitevní lodě po vzoru ATLANTIS.

Známé lodě této třídy: