Perry Rhodan 720 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 720
Název:Komando smrti Last Hope
(Todeskommando Last Hope)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3580
Jejich mise je sebevražedná - jen nestvůry jim mohou pomoct
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener - špión se vrací zpět na Gäa

Vren Hortox a Vainah Mucco - dva zvědové z NEI

Atlan - šéf NEI vede komando

Judith - nestvůra hledá slunce

André Noir a Tama Yokida - vědomí staromutantů převezmou dva dobrovolníky

S malou kosmickou lodí Supertěžkých ukořistěnou na Titanu doletí Ronald Tekener a Multi-Cyborgové Vross Barratill a Ertyn Grammlond, ve kterých se nacházejí obsahy vědomí Wuriu Sengua, Tako Kakuty a Betty Toufryové1) do Provconovy pěsti. Nechají se Vincrany převést přes temnou mlhovinu a přistanou na planetě Gäa, na které mezitím žije už pět miliard lidí. Sol-Town tvoří jádro s vysokými budovami, ve kterých sídlí vládní instituce a správa důležitých hospodářských firem, které je obklopeno širokým pásem zeleně, na který navazuje prstenec s nákupními a zábavnými centry a výškové obytné budovy. Většina lidí bydlí ale ve výškových domech obklopených parky ve třetím prstenci. Na orbitu krouží velká satelitní města a vesmírné loděnice.

Aby se dalo účinně postupovat proti Koncilu, prohlásí Atlan navazování kontaktů s ostatními národy, zejména s Maahky, Haluťany, Bluesany, Akonany a Ganjaseny, za primární politický cíl NEI. Pro komunikaci s ganjaským Ganjo Ovaronem2) v šestatřicet milionů světelných let vzdálené galaxii Gruelfin bude avšak potřeba Dakkarkom. Aby tým vedený sextadimovým fyzikem Coal Xenoplem mohl tento vysílací přístroj postavit, podnikne Lordadmirál 1. října 3580 expedici s bitevní lodí MERKTOFF k Larskými vojsky kontrolovanému pekelnému světu Last Hope3), na kterém se nacházejí konstrukční podklady pro Dakkarkom. Operace se kromě Xenopla, který převzal obsah vědomí Tama Yokidy, také kybernetický inženýr Bela Tongo, specialistka na přežití Liria Satrang, na Gäa narozený oxtorňanský logik a allround-fighter Vren Hortox, specialistka na transmitery a bývalá pirátka Vainah Mucco a marťanský cyborgský specialista a testovací nositel Tryzomu Vuju a Tiger, který nese obsah vědomí André Noira.

Zatímco se MERKTOFF skrývá u slunce Bolo, skočí Atlan a jeho průvodci transmiterem do robotské napodobeniny Pochodující hory3) Judith, jejíž stanoviště předtím během průzkumné akce objevili Vren Hortox a Vainah Mucco. Záznamy plukovníka Jarava Krengkowa, velitele komanda Judith, popisují, jak v robotu došlo ke smrtelné krizi, poté co muži pět let po počátku Larské invaze nebyli stále ještě ze svého osamělého postu odvezeni pryč. Kvůli genetickým pokusům se u nich v následujících letech vyvinula rakovinotvorná epidemie, které nakonec podlehl i poslední člen posádky MV-robota plukovník Krengkow.

Protože konstrukční plány Dakkarkomu se už v obrovském robotu nedají nalézt, musí se Atlanovo komando s Judith vydat do bývalého výzkumného střediska profesora Geoffry Abela Waringera. Aby cestu zamaskovaly, donutí hypno André Noir celé stádo Pochodujících hor vydat se stejným směrem, když koncentruje své paraschopnosti na jejich špičky ocasu. Na cestě objeví komando NEI jednotvárné technické výtvory, které vyvinuli vědci Iratio Hondra4) a které náhodným zdokonalování získaly schopnosti blížící se lidské intuici. Nevypočitatelné zařízení, kterému dá Noir jméno Parzifal, ale unikne.

S Pochodující horou dosáhne Atlanova skupina nakonec severního pólu Last Hope a pronikne do tajných výrobních a výzkumných zařízení. Dříve než Larové prohlédnou napodobeninu Pochodující hory a zničí jí svými SVE-křižníky, podaří se Atlanovi a jeho průvodcům vrátit se s hledanými podklady transmiterem zpět na MERKTOFF. Přitom Atlan zničí Parzifala, který chtěl rovněž vniknout do transmiteru5).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál