Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Cornor-Lerz
hledat
Informace o postavě:
Datum narození:2225
Místo narození:Halut
Datum úmrtí:15. března 1346 NGL
Místo úmrtí:Kharagský ocelosvět
Národ:Haluťané
Výška:3,53 m

Cornor-Lerz je Haluťan, narozený v roce 2225 starého pozemského letopočtu. Jeho jméno je eventuálně uváděno i bez pomlčky. Rok narození vyplývá z toho, že byl v lednu 1346 NGL stár 2707 let (PR 2387).

Vzhled

Haluťan je vysoký 3,53 metru. Vnější, na spánku se nalézající oči má poněkud blíže u sebe, než je u Haluťanů obvyklé. Nad středním okem potom z jeho čela vybíhá výrazná boule.

Charakter

Jako všichni Haluťané je Cornor-Lerz vysoce inteligentní, přitom však mírný a zdvořilého chování dbalý tvor. Má nadprůměrně vyvinutou schopnost kombinace a je specialistou na hyperkrystaly.

Dějiny

V roce 3584 Cornor-Lerz velel haluťanské lodi TRISHKAT. Tato loď vzala na palubu Ronalda Tekenera a Jennifer Thyron. Ti s shiftem uprchli z REDHORSE, aby se zbavili skupiny agresívních Terzrockanů, kterou sami zachránili po kosmické bitvě. Když byl informován o přítomnosti Terzrockanů, Cornor-Lerz zničil REDHORSE. Následně pak uchránil oba Terrance před dalšími nekontrolovatelnými Terzrockany, které převážel, a naplánoval likvidaci kanibalských krystalů. Tekener ho však přesvědčil o tom, že má na Terzrock přivést Brindory, čímž bylo zažehnáno z kanibalských krystalů vycházející nebezpečí.

Cornor-Lerz náležel k Haluťanům, kteří po útěku z domovského světa v říjnu 1344 NGL spolupracovali v Omeze Centauri na projektu KombiTrans. Jeho lodí byla ALABO. Když se eskadra KombiTrans dne 1. listopadu 1345 NGL vydala na cestu do Hangaye, převzal Haluťan jako Atlanův zástupce velení nad pracemi na Kharagském slunečním dvanáctistěnu. Pod jeho vedením byl záměr, přenést planetu Kharmuu skrz sluneční transmiter do systému Nagigal-Trio, doveden dne 1. ledna 1346 NGL k úspěšnému závěru.

Když byli Atlan, Trim Marath a Startac Schroeder začátkem ledna 1346 NGL uneseni na Novo-Lemuru příslušníky rasy Tad de Raud, převzal Cornor-Lerz velení eskadry KombiTrans. Icho Tolot se totiž rozhodl pronásledovat Tad de Raud. Haluťan se zasadil o mírumilovný kontakt mezi Telomony a Galaktiky. Telomony si velice oblíbil a byl rád, že rozhodnutí, zda opravit Mesoportskou síť, neleží na jeho bedrech a bude ho muset učinit mezitím osvobozený Atlan. Když Arkonidan vynesl z obavy z možného nevratného poškození sluneční transmiteru Gulver-Duo pro Telomony nepříznivý ortel, narazil na Haluťanův prudký odpor. Petice všech Haluťanů nakonec Atlana přesvědčila ke změně názoru.

Dne 15. března 1346 NGL dostal Cornor-Lerz za úkol nastavit zařízení Kharagského ocelosvěta tak, aby nepadlo do rukou TRAITORU. Haluťan zůstal jako poslední Galaktik na Ocelosvětě. Zde provedl finální aktivaci sebezničujícího zapojení a připravil se tak o možnost opustit asteroid. Když se pak objevil pozemní výsadek Terminační kolony a chystal se dobýt Ocelosvět, smějící se Haluťan se mu vrhl vstříc, aby vybojoval svůj poslední boj.

Zdroje

PR 824, PR 835, PR 2321, PR 2365, PR 2371, PR 2387, PR 2398

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Cornor-Lerz« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)