Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2387
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2387
Název:Prekogská císařovna
(Die Präkog-Kaiserin)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:18. května 2007
Vydáno v češtině:květen 2021
Čas děje: 1346 NGL
Na světě Tad de Raudů – tři lidé bojují o přežití
Hlavní postavy románu:

Ama Zurn – Aktivační strážce potká nepřátele Lemurů.

Alexim Afateh – Telomon bezmocně sleduje, jak ho opouští štěstí.

Immentri Luz – Cesta Sférů ho přivede za bratrem.

Atlan – Nesmrtelný Arkonidan se nalézá v moci Tad de Raudů.

Startac Schroeder a Trim Marath – Monochromní mutanti jsou oloupeni o schopnosti a pohlédnou smrti do tváře.

Deville–Kareem – Maršál Tad de Raudů je povolán ke Prakogské císařovně.

Píše se leden 1346 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4933 starého letopočtu. Země a ostatní planety Sluneční soustavy jsou už celé měsíce v obležení. Systém obklopují jednotky Terminační kolony TRAITOR, lidé se před nimi skrývají za takzvaným štítem TERRANOVA.

Galaktický odpor proti Armadě Chaosu se koncentruje v několika tajných úkrytech. Je tu kupříkladu kulová hvězdokupa Omega Centauri se svými starobylými artefakty a Charonův mrak. Jenže pokud chtějí Galaktici v boji s TRAITORem uspět, musí vyvinout mocné technologické prostředky.

Lidstvo pod vedením Perryho Rhodana je přitom ve výhodě, neboť může bádat prakticky nerušeně. K záchraně Mléčné dráhy je také třeba dosáhnout galaxie Hangay, kde vzniká negasféra, která je důvodem pro všechny operace Terminační kolony. V oblasti mezi Hangayí a Mléčnou dráhou narazí Pozemšťané na říši Tad de Raudů, agresivních bytostí, sloužících jediné autoritě – PREKOGSKÉ CÍSAŘOVNĚ...


Icho Tolot neztrácí čas, když si uvědomí, že s teleportací Startaca Schroedera se něco pokazilo. Okamžitě se vydá na EDMOND HALLEY za Tad de Raudy, kteří se náhle začnou stahovat z Nového Lemuru. Na Novém Lemuru se velení během Tolotovy nepřítomnosti ujímá Cornor Lerz.

Atlan se probudí v malé cele, ale rychle se spojí s Deville-Kareem, který mu sdělí, že tři Galaktici jsou hosté a že s nimi chce mluvit Prekogská princezna. Protože Trim Marath a Schroeder jsou stále v bezvědomí, je k princezně, VLON RADARIN Catonye, odvezen pouze Atlan. Právě když jsou na místě, flotila Tad de Raudů přechází do první transice.

Na Novém Lemuru hlásí jednotka Haluterů, že v místě, kde Atlan a mutanti zmizeli, se náhle objevila malá vesnice a že byli spatřeni tři jedinci. Lerz nařídí Haluťanům, aby se stáhli, a Terrancům, aby se k nim přiblížili, protože starý Haluťan označil jednoho z cizinců za aktivačního strážce. On sám se však do malé vesnice vydává nejrychlejší cestou.

V Catonyi se Atlan dozví, že on a jeho společníci mají být odvezeni do hlavního světa Tad de Raudů, Etad-Rauda. Deville-Kareem se kvůli tomu cítí v ohrožení, nikdy předtím nebyl jejich domov napaden, ale Atlan ho poněkud zneklidní slovy, že jednou je to vždycky poprvé. Poté je starý Arkonidan odveden zpět do své cely. Přes podivné zdi se mu podaří navázat kontakt se Schroederem. Teleportér a zaměřovač jsou zbaveni svých psychických schopností, které nějakým způsobem absorbovala Prekogská princezna. Jejím vlivem trpí i Marath.

S mnoha menšími transicemi a rozdělením flotily se Deville-Kareem pokouší dohonit loď EDMOND HALLEY, ale nedaří se mu to. Po deseti skocích, 8. ledna 1346 NGL, je dosažen Etad-Rauda a loď LSP také dosáhne domovské soustavy Tad de Raudů, kde vstoupí do místního stínu slunce. Galaktici v soustavě najdou asi 400 Lusterových dronů, což je síla nižší než hvězdná loď třídy SATURN. Icho Tolot však nezasáhne, dokud nebude určena přesná poloha unesených.

Tři Galaktici jsou odvedeni přímo k Prekogské císařovně, cestou Atlan na chvíli způsobí zmatek, takže Schroeder může provést teleportační skok a všichni tři jsou prozatím osvobozeni. Krátká hra na schovávanou jim však vydrží jen chvíli, protože Tad de Raudové ženského pohlaví je svými psionickými smysly vystopují. A tak jsou o pouhý den později chyceni a přivedeni k císařovně.

Císařovna je gigantický zkreslený obraz Tad de Raudů, hlava je ještě zcela normálně stavěná, ale břicho je rozbité a gigantické. Díky svým psychickým schopnostem také ovládá své okolí. Tad de Raudové jsou pouhé loutky a Schroeder a Marath jí také propadnou. Jen Atlan odolá a od císařovny se dozví, že má sice zajímavou auru, ale jeho dva společníci jsou ještě zajímavější. Prozradí Arkonidanovi, že je schopna absorbovat cizí těla do svého, rozložit je a absorbovat jejich genetický kód do svého. Proto hodlá přenést schopnosti obou mutantů do genetického kódu další generace Tada de Raudů. Arkonidan je zděšen a snaží se Schroedera zachránit.

Krátce předtím specialisté z HALLEY určili polohu tří z nich. Tolot nařídí, aby se loď dostala přímo na oběžnou dráhu Etad-Raudy, a vyšle pozemní oddíl o pouhých deseti mužích. Ti jsou však oděni do červených bojových obleků; Haluťanů je deset.

Atlan se chystá osvobodit Schroedera, když se nad nimi rozpoutá peklo. Deset Haluťanů se bez větších problémů dostane k císařovnině trůnu a zabije ji. Tato ztráta zastaví systém Tad de Raudů, kteří jsou do značné míry hmyzí rasou, a EDMOND HALLEY může bez větších problémů uniknout.

Na Novém Lemuru naopak doutná zcela nový problém, se kterým si Cornor Lerz neví rady: Ama Zurn mu sdělila, že síť mezoportů se zhroutí, pokud nebude dokončeno dobíjení pomocí zmanipulovaného slunečního transmiteru. Haluťan však upozorňuje, že ztráta vysílače by ještě více ohrozila celé galaxie ohrožené Negasférou. Zurn kontruje, že Lerz stále reaguje jako šelma, což starého Haluťana tvrdě zasáhne. Naštěstí pro něj se však objeví EDMOND HALLEY a Atlan je opět v plné síle. Arkonidan však zpočátku zůstává neústupný. Přestože je cesta k trojici Zhaklaanů zablokovaná, podaří se navázat spojení s duem Jiapho. Navzdory mnoha stížnostem ze všech stran Arkonidan, který je mírně podrážděný a dává najevo, že není Perry Rhodan, stanoví start na 18. ledna 1346 NGL, 14:00.

Aby toho nebylo málo, zaútočí na systém 380 dronů Luster, ale nemají šanci. Problémem však je, že oba aktivační strážci jsou slabí. Na tyto souboje prostě nemají. Atlan proto povoluje pouze přehradnou palbu, přestože eskadra KombiTrans by mohla flotilu Tad de Raudů snadno vyčerpat.

Na opačné straně si Deville-Kareem uvědomuje, že útoky jsou zbytečné, ale jeho Prekogské princezny v šílenství způsobeném ztrátou císařovny nařídí další útoky. Ty jsou pozastaveny až ve chvíli, kdy Catonya, proměněná v novou císařovnu, na radu maršála zasáhne a nařídí ústup. 15. ledna se konal ústup Tad de Raudů.

Na Novém Lemuru jsou téměř všechny živé bytosti Atlanovým jednáním zklamané, a tak si to Arkonidan přece jen rozmyslí. 18. ledna v 9:00 ukončí odpočítávání a nechá Ama Zurn dokončit nabíjení mezoportské sítě. To se podařilo bez problémů, takže nové datum zahájení činnosti letky je stanoveno na 30. ledna. Immentri Luz bude i nadále s letkou, zatímco Zurn zůstane na Novém Lemuru.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Präkog-Kaiserin« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)