Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2388
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2388
Název:Objekt Ultra
(Objekt Ultra)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:25. května 2007
Vydáno v češtině:červen 2021
Čas děje: 1346 NGL
Mírojezdci v Hangayi – hra se smrtí začíná
Hlavní postavy románu:

Cosmuel Kainová – Polocynská dívka si vzpomene na svůj talent.

Alaska Saedelaere – Nesmrtelný Mírojezdec musí opět prokázat svou trpělivost.

Mondra Diamondová – Od mise v ZENTAPHERu střeží v paměti poklad neznámé ceny.

Kantiran – Syn Perryho Rhodana se blíží k nehmotnému objektu.

Bronwyn Noreed – Choi má velký úkol.

Forejam Kareis – Noreedův podřízený sleduje zvláštní stezku.

Píše se leden 1346 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4933 starého letopočtu. Země a ostatní planety Sluneční soustavy jsou už celé měsíce v obležení. Systém obklopují jednotky Terminační kolony TRAITOR, lidé se před nimi skrývají za takzvaným štítem TERRANOVA.

Galaktický odpor proti Armadě Chaosu se koncentruje v několika tajných úkrytech. Je tu kupříkladu kulová hvězdokupa Omega Centauri se svými starobylými artefakty a Charonův mrak. Jenže pokud chtějí Galaktici v boji s TRAITORem uspět, musí vyvinout mocné technologické prostředky.

Noví spojenci Pozemšťanů Perryho Rhodana, Mírojezdci, se mezitím odeberou do Hangaye. I když už jejich kosmické lodi nesou schopny operovat v samotné Hangayi, zřídí alespoň novou pozorovací stanici a připraví ji k budoucím operacím. K Mírojezdcům náleží také tři Galaktici: nesmrtelný Alaska Saedelaere, syn Perryho Rhodana Kantiran a mladá Cosmuel Kainová, která vyhlíží jako Pozemšťanka, ale v jejíchž žilách koluje krev Cynů. Tito tři tvoří přední linii v boji s Chaosem, když se do hry vloží nový faktor – OBJEKT ULTRA...


Cosmuel Kain je přijata do řádu Mírojezdců.

O tři měsíce později: Mírojezdci zřídí v halu Hangaye novou stanici a to v nitru 3000 kilometrů měřícího bludného měsíce jménem Cala Impex.

Alaska Saedelaere se spolu s dvěma dalšími Mírojezdci nachází na hlídkovém letu, přibližně 2000 světelných let od stanice. Jako host ho doprovází Mondra Diamondová, v naději, že poblíž vznikající negasféry v Hangayi vyjdou na povrch vzpomínky Torra Samaha nebo Kintradima Cruxe.

Asi deset světelných let měřící prostorová oblast D–MODA je uzavřena jedním milionem Traitanků. Traitanky vysílají rušící impulzy a brání tak jakémukoli průzkumu. Na místě je pravděpodobně aktivních několik VOLAČů, navádějících jednotky TRAITORu z jiných univerz na cestě do Hangaye.

Mírojezdci skutečně objeví v D–MODA objekty s cizí strangeness. Domnívají se, že dislokaci z jiných vesmírů může dojít jenom v určité vzdálenosti od vznikající negasféry, nebo dokonce až poté, co se přilétající jednotky nějaký čas zdržují v její blízkosti.

Následně se vynoří nehmotný objekt z vysokofrekvenční energie, nazvaný Objekt ultra, jehož pozice se náhodně mění. Mírojezdci fenomén prozkoumají a zjistí v jeho okolí dočasně existující parareality. Alaska Saedelaere ho nakonec s pomocí vektorové přilby identifikuje jako kosmický messenger. 30 000 světelných let před Hangayí narazí messenger na nehmotnou bariéru, která mu brání vstoupit do Chaosem obsazené galaxie.